1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. سبقت قیمت طلای جهانی از دلار

سبقت قیمت طلای جهانی از دلار

پیشی گرفتن از قیمت طلای جهانی دلار


قیمت جهانی طلا در روز سه شنبه (26 مارس) به دلیل کاهش ارزش دلار آمریکا افزایش یافت.به گزارش میهن تجارت، هر اونس طلا با 0.1 درصد افزایش به 2172 دلار و 82 سنت و هر اونس طلای آمریکا با 0.1 درصد کاهش به 2173 دلار و 70 سنت رسید. شاخص دلار آمریکا در برابر رقبای خود 0.3 درصد کاهش یافت و طلا را برای سایر دارندگان ارز ارزان تر کرد.

قیمت طلا هفته گذشته پس از آنکه سیاست گذاران فدرال رزرو گفتند که با وجود تورم بالای اخیر، همچنان انتظار دارند تا پایان سال 2024 نرخ بهره را تا سه چهارم درصد کاهش دهند، به بالاترین حد خود رسید.

آستن گولزبی، رئیس بانک مرکزی شیکاگو در نشست سیاست گذاری فدرال رزرو هفته گذشته گفت که امسال سه کاهش نرخ بهره را انجام داده است. در همین حال، لیزا کوک، رئیس فدرال رزرو هشدار داد که بانک مرکزی ایالات متحده باید هنگام تصمیم گیری برای شروع کاهش نرخ بهره، با دقت عمل کند.

سرمایه گذاران اکنون منتظر داده های شاخص هزینه مصرف شخصی ایالات متحده هستند که در روز جمعه منتشر می شود. شاخص هزینه مصرف شخصی در ماه فوریه 0.3 درصد افزایش یافت و نرخ سالانه 2.8 درصد را حفظ کرد.

بر اساس ابزار FedWatch گروه CME، معامله گران با احتمال 70 درصدی قیمت گذاری می کنند که فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن کند. نرخ بهره پایین تر، هزینه فرصت نگهداری شمش را کاهش می دهد.

به گزارش رویترز، در سایر فلزات گرانبها، نقره با 24.68 دلار در هر اونس، پلاتین با 0.4 درصد افزایش به 906.10 دلار و پالادیوم 0.4 درصد افزایش یافت و به 1009.14 دلار رسید. اعلام وصول.
منبع:

ایسنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *