1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. گزارش گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل…

گزارش گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل درباره نسل‌کشی در غزه

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از خبرگزاری سما فلسطین، گزارش گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در سرزمین های اشغالی فلسطین، نسل کشی و کشتار رژیم صهیونیستی در غزه را مستند می کند.

در این گزارش آمده است: دلایل منطقی وجود دارد که بگوییم اسرائیل در بسیاری از موارد مرتکب نسل کشی و کشتار شده است. ماهیت و دامنه حملات رژیم صهیونیستی به غزه، اهداف اسرائیل برای نابودی فلسطینیان را آشکار می کند.

این گزارش قرار است امروز به شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو ارائه شود.

یک مقام آمریکایی در واکنش به این گزارش سازمان ملل مدعی شد: دلیلی نداریم که باور کنیم اسرائیل در غزه نسل کشی می کند.

نماینده رژیم صهیونیستی در ژنو همچنین مدعی شد: گزارش گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل بخشی از کارزار تضعیف ماست.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی در طول 172 روز جنگ غزه با چراغ سبز آمریکا و حمایت همه جانبه واشنگتن از ارتکاب جنایت علیه ساکنان غزه دریغ نکرده است. علاوه بر این که تعداد شهدای حملات رژیم صهیونیستی به غزه به بیش از 32 هزار نفر و مجروحان به بیش از 74 هزار نفر رسیده است. نظامیان رژیم صهیونیستی خانه ها را منفجر می کنند، بیمارستان ها را محاصره می کنند و با تانک زیر سر مردم می دوند. شاهدان عینی از اعدام های میدانی، دستگیری و جابجایی آوارگان و سایر اقدامات غیرانسانی علیه فلسطینیان گزارش داده اند.

دیده بان حقوق بشر اروپا مدیترانه گزارش های تکان دهنده شهروندان فلسطینی در نوار غزه را در مورد جنایات علیه فلسطینی ها از جمله اعدام مستند کرده است.

این مرکز حقوق بشر تاکید کرد: نیروهای اسرائیلی بسیاری از منازل را در حالی که ساکنان آن در داخل بودند به آتش کشیدند و از نزدیک شدن افراد برای خروج ساکنان از این خانه ها و یا خاموش کردن آتش جلوگیری کردند. موارد زیادی از اقدام ارتش رژیم صهیونیستی در به آتش کشیدن ده ها خانه مسکونی در غرب شهر غزه و حومه مجتمع پزشکی شفا را ثبت کرده ایم.

شبکه الجزیره جنایت هولناک متجاوزان در بیمارستان شفا را فاش کرد و گزارش داد که نظامیان صهیونیست با تانک مجروحان بیمارستان را زیر گرفتند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای امروز:

واشنگتن پست: همه در اسرائیل موافق پاسخ دادن به ایران هستند؛ گزینه‌ها شامل حمله احتمالی به تاسیسات در تهران یا حمله سایبری است / پیام بلینکن به اسرائیل: قدرت و خرد باید دو روی یک سکه باشند /سخنگوی کاخ سفید: امریکا در تصمیم گیری اسرائیل در مورد پاسخ به حمله ایران دخالتی ندارد / الجزیره: پیام هشدار آمیز تهران به تل آویو از طریق قاهره

واشنگتن پست: همه در اسرائیل موافق پاسخ دادن به ایران هستند؛ گزینه‌ها شامل حمله احتمالی به تاسیسات در تهران یا حمله سایبری است / پیام بلینکن به اسرائیل: قدرت و خرد باید دو روی یک سکه باشند / الجزیره: پیام هشدار آمیز تهران به تل آویو از طریق قاهره / پولیتیکو: هیچکس نمی‌خواهد اوضاع از کنترل خارج شود، به جز شاید نتانیاهو