1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. انتخابات آمریکا موجب رای متفاوت این…

انتخابات آمریکا موجب رای متفاوت این کشور به قطعنامه شد/ آتش بس فوری در غزه انجام نخواهد شد

سید رضا رئیس جمهور حسین وی در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت، با اشاره به تصویب قطعنامه فوری آتش بس شورای امنیت سازمان ملل متحد، اظهار کرد: پس از شش ماه جنایات مستمر رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و به ویژه مردم غزه، سرانجام با تلاش اعضای غیردائم شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه ای مبنی بر آتش بس فوری و تبادل اسرا به تصویب رسید که با وجود سه مورد قبلی، آمریکایی ها این قطعنامه را نپذیرفتند. وتو رای ندادند و به آن رای ممتنع دادند.

وی افزود: البته باید توجه داشت که آمریکایی ها نیز در مورد الزام آور بودن این قطعنامه تردیدهایی را مطرح کردند و تنها با فشار افکار عمومی جهان از رای دادن به آن ممتنع کردند.

اجرای قطعنامه آتش بس فوری در غزه با چالش هایی مواجه خواهد شد

کارشناس مسائل غرب آسیا با تاکید بر اینکه موضوع آتش بس دائمی یکی از موضوعاتی بود که مقاومت فلسطین به دنبال آن بود و متأسفانه در این قطعنامه به آن اشاره نشده بود، گفت: بر همین اساس اجرای این قطعنامه تا حد زیادی مرهون است. به اگر و چالش هایی مواجه خواهد شد.

وی این اقدام شورای امنیت سازمان ملل متحد را گامی رو به جلو دانست و گفت: با این حال، احتمال اجرای قطعنامه آتش بس فوری در غزه از سوی رژیم صهیونیستی به سرعت انجام نخواهد شد، زیرا در واکنش های اولیه همه مراجع این رژیم نسبت به این قطعنامه واکنش منفی نشان داد و حتی برخی از مقامات این رژیم مانند وزیر جنگ اعلام کردند که به عملیات خود ادامه می دهند و از قطعنامه تبعیت نمی کنند.

رئیس جمهور حسین وی اذعان داشت: به هر حال می توان گفت شورای امنیت سازمان ملل متحد بر اساس نگاه واقع بینانه به جنایات رژیم صهیونیستی قطعنامه آتش بس فوری صادر کرده است اما اعتماد و اطمینان قابل توجهی برای اجرای آن وجود ندارد. در قطعنامه های گذشته که به نفع مردم فلسطین بود. .

اختلاف آرای آمریکایی ها به دلیل انتخابات پیش رو در این کشور است

وی به اختلافات تاکتیکی و جزئی نتانیاهو با مقامات آمریکایی و شخصا اشاره کرد بایدن که در ماه های اخیر به وجود آمده است، گفت: با این حال هیچ تفاوت راهبردی بین آمریکا و رژیم صهیونیستی وجود ندارد و بر این اساس می توان گفت که موضوع وتو شکست آمریکا در اتخاذ یک قطعنامه آتش بس فوری نمی تواند به اختلافات سطحی بین رژیم و ایالات متحده دامن بزند.

کارشناس مسائل غرب آسیا خاطرنشان کرد: به نظر می رسد دولت دموکراتیک حاکم بر آمریکا نیز در این شرایط به فکر آینده خود در انتخابات آمریکا است و شاید یکی از دلایل اختلاف آرای آمریکا نسبت به دوره های قبل همین است. موضوع انتخابات و وضعیت رای گیری در این ایام انجام می شود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای امروز:

واشنگتن پست: همه در اسرائیل موافق پاسخ دادن به ایران هستند؛   گزینه‌ها شامل حمله احتمالی به تاسیسات در تهران یا حمله سایبری است/ پیام بلینکن به اسرائیل: قدرت و خرد باید دو روی یک سکه باشند / الجزیره: پیام هشدار آمیز تهران به تل آویو از طریق قاهره / پولیتیکو: هیچکس نمی‌خواهد اوضاع از کنترل خارج شود، به جز شاید نتانیاهو

کانال ۱۲ اسرائیل: تل‌آویو تصمیم دارد با هماهنگی آمریکا و بدون شعله‌ور شدن جنگ، به ایران حمله کند / پیام بلینکن به اسرائیل: قدرت و خرد باید دو روی یک سکه باشند / الجزیره: پیام هشدار آمیز تهران به تل آویو از طریق قاهره / پولیتیکو: هیچکس نمی‌خواهد اوضاع از کنترل خارج شود، به جز شاید نتانیاهو/ منبع اسرائیلی: نتانیاهو در تلاش است برای «پیمان راهبردی» با آمریکا علیه ایران در ازای عدم پاسخ به تهران /