1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. هنیه: قطعنامه شورای امنیت انزوای سیاسی…

هنیه: قطعنامه شورای امنیت انزوای سیاسی اسرائیل را نشان داد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فارس: اسماعیل هنیه در نشست خبری در تهران با اشاره به قطعنامه شب گذشته شورای امنیت گفت: این قطعنامه نشان دهنده انزوای سیاسی رژیم صهیونیستی است.

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) که پس از این دیدار در دومین سفر خود به تهران پس از عملیات طوفان الاقصی در وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد. در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد.

وی با بیان اینکه نبرد طوفان الاقصی وارد ششمین ماه خود شده است، گفت: مردم غزه مقاومت افسانه ای از خود نشان دادند که نشان دهنده سربلندی مردم ما در مقابله با جنایات و نسل کشی است.

رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین از حمایت ایران از آرمان و ملت فلسطین قدردانی کرد و افزود: ایران در خط اول حمایت از آرمان و ملت فلسطین قرار دارد.

هنیه افزود: رژیم صهیونیستی با وجود تمام هزینه های سنگینی که مردم غزه پرداختند، شکست خورد و نتوانست به هیچ یک از اهداف نظامی خود دست یابد و در حال از دست دادن حمایت های سیاسی و بین المللی است.

رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به قطعنامه صادر شده در شورای امنیت خاطرنشان کرد: این قطعنامه اگرچه دیر و با کاستی هایی صادر شد اما نشان داد رژیم صهیونیستی دچار انزوای سیاسی شده است.

وی همچنین گفت که آمریکا نمی تواند اراده خود را بر جامعه جهانی تحمیل کند.

هانیه تصریح کرد: این نتیجه مقاومت و حمایت امت اسلامی به ویژه محور مقاومت است.

وی با تشکر از مقام معظم رهبری و ملت ایران افزود: روز قدس نزدیک است. امیدواریم امت اسلامی در روز قدس حضور پرشور داشته باشند و گامی بلند در آزادسازی مسجدالاقصی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *