1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. آمریکا ۱۱ فرد و نهاد سوریه…

آمریکا ۱۱ فرد و نهاد سوریه را تحریم کرد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایرنا: وزارت خزانه داری آمریکا 11 فرد و نهاد سوری را به بهانه اینکه تسهیل کننده مالی و قاچاقچی غیرقانونی مواد مخدر «کاپتاگون» در رژیم بشار اسد در سوریه هستند، تحریم کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه به وقت محلی اعلام کرد: امروز دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) 11 فرد و نهاد حامی رژیم بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه را شناسایی کرد که نقل و انتقالات مالی غیرقانونی و قاچاق مواد مخدر از این رژیم را تسهیل می‌کردند. از آن حمایت کرد، آن را تحریم کرد.»

وزارت خزانه داری آمریکا ادامه داد: سوریه به تولیدکننده و صادرکننده اصلی کاپتاگون تبدیل شده است.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و ​​اطلاعات مالی، گفت: رژیم اسد از طرح‌های مختلفی برای دور زدن تحریم‌ها و ادامه کارزار طولانی سرکوب علیه شهروندان سوری استفاده کرده است، از جمله قاچاق غیرقانونی مواد مخدر، بهره‌برداری از مبادلات ارزی و استفاده به ظاهر مشروع. تجارت ادامه دارد.”

این مقام آمریکایی ادامه داد: آمریکا همچنان متعهد است از کسانی که به دنبال حمایت از این فعالیت غیرقانونی مالی هستند که به مردم سوریه آسیب می زند، پاسخگو باشد.

پیش از این، وزارت خزانه داری آمریکا امروز سه شنبه 16 فروردین 1403 برابر با 26 مارس 2024 در ادامه سیاست های تحریمی خود اعلام کرد که تحریم هایی را علیه شبکه تسهیل کننده نقل و انتقالات مالی برای حوثی ها (انصارالله یمن)، حزب الله اعمال کرده است. لبنان و نیروی قدس سپاه پاسداران ایران. تحریم های جدید آمریکا شامل 6 نهاد، یک شخص و دو نفتکش است.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC) وزارت خزانه داری شش نهاد، یک فرد و دو نفتکش مستقر یا ثبت شده در لیبریا، هند، ویتنام، لبنان و … را شناسایی کرده است. کویت و در تسهیل حمل و نقل. کالاها و تراکنش های مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حوثی ها و حزب الله را تحریم می کند.

بر اساس اعلام و ادعای وزارت خزانه‌داری آمریکا، این ششمین دور تحریم‌ها است که شبکه ساعد الجمال، تسهیل‌کننده مالی حوثی‌های مستقر در ایران را هدف قرار می‌دهد و گامی دیگر در یک عملیات هماهنگ برای برهم زدن اوضاع است. امور مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای آن مرتبط با گروه تروریستی حوثی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *