1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. دیدار و گفت‌وگوی امیرعبداللهیان با اسماعیل…

دیدار و گفت‌وگوی امیرعبداللهیان با اسماعیل هنیه در تهران

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس که در راس هیاتی به تهران سفر کرده است، با وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد. امور، حسین امیرعبداللهیان، امروز سه شنبه هفتم اردیبهشت. وی پیروزی های میدانی و سیاسی مقاومت در فلسطین و نوار غزه را تبریک گفت و تصریح کرد: با وجود شرایط بسیار سخت و دردناک در نوار غزه، پیروزی های زیادی نصیب مردم و مقاومت فلسطین شده است.

وی با اشاره به قطعنامه مصوب دیروز در شورای امنیت سازمان ملل متحد، آن را اقدامی دیرهنگام و در عین حال مثبت و پیروزی سیاسی ملت فلسطین در نتیجه ثبات، صبر و استقامت و اقتدار قهرمانانه فلسطینیان دانست. نیروهای مقاومت در میدان نبرد و همچنین حمایت از افکار عمومی و ملت های جهان از فلسطین اطلاع دارند.

وزیر امور خارجه سفر هنیه به تهران را در پی پیروزی های میدانی و سیاسی مقاومت و در آستانه روز جهانی قدس مهم دانست و گفت: قطعاً مراسم بزرگداشت و فعالیت های روز قدس امسال متفاوت و متفاوت خواهد بود. با شکوه تر از سال های گذشته.”

امیرعبداللهیان ادامه داد: رژیم صهیونیستی با وجود جنایات بی سابقه و بی شمار علیه مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری به هیچ یک از اهداف راهبردی و اعلامی خود و آمریکا و متحدانش علیرغم حمایت همه جانبه از صهیونیست ها دست نیافت. رژیم، نتوانستند به اهداف خود دست یابند. و امروز بر این باورند که حذف حماس و مقاومت از غزه و صحنه فلسطین یک ایده دست نیافتنی است.

وی با اشاره به عمق و ابعاد جنایات شش ماهه اخیر رژیم صهیونیستی علیه غزه و ملت مظلوم فلسطین، گفت: اگر فرمایشات مقام معظم رهبری مورد توجه کشورهای اسلامی قرار می گرفت و شریان های اقتصادی رژیم صهیونیستی قطع می شد. توسط کشورهای اسلامی، قطعاً از تعداد شهدای غزه بیشتر و تخریب آن بسیار کمتر خواهد بود.

اسماعیل هنیه در این دیدار ضمن تشکر از حمایت رهبر معظم انقلاب، دولت، ملت و دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران از ملت و مقاومت فلسطین، گفت: با وجود تداوم جنایات وحشیانه و نسل کشی رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین در نوار غزه و کرانه باختری، اما مقاومت و ملت فلسطین همچنان پابرجاست.

هنیه با تشریح مراحل متعدد عملیات و اقدامات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در شش ماه گذشته، گفت: آنها سه هدف اساسی از جمله نابودی حماس و مقاومت، آزادی اسرای صهیونیست و جابجایی مردم غزه را دنبال کردند. باریکه به صحرای سینا که واقعاً به معنای تغییر واقعیت های سیاسی است. امنیت و جمعیت شناسی نوار غزه

دیدار و گفتگوی امیر عبداللهیان با اسماعیل هنیه در تهران

رئیس دفتر سیاسی حماس افزود: صهیونیست ها دست به اقدامات و جنایات مختلف و وحشیانه زده اند که از جمله آنها می توان به کشتار جمعی شهروندان، زنان و کودکان، کشتار گسترده و سازمان یافته، محاصره کامل نظامی و گرسنگی دادن به مردم و ساکنان نوار غزه اشاره کرد. تا به اهداف خود برسند.” اقدامات حدود 100 هزار شهید، مجروح، مفقود و جانباز، تخریب کلی و جزئی حدود 60 درصد نوار غزه و آوارگی حدود یک میلیون و 500 هزار نفر به سمت رفح، اما تاکید می کنم که با وجود همه جنایات، دشمن نتوانست به نتیجه برسد. هر یک از اهداف و امروز جلوه های شکست دشمن در عرصه های میدانی، سیاسی و بین المللی یکی پس از دیگری آشکار می شود.

وی تاکید کرد: صهیونیست ها توقف جنگ را یک شکست راهبردی برای خود می دانند و اولین نتیجه را سقوط نتانیاهو می دانند و با وجود لفاظی ها، آمریکا هیچ تغییر راهبردی در مواضع و حمایت خود از رژیم صهیونیستی ایجاد نکرده است.

اسماعیل هنیه خواستار اقدام جدی و موثرتر کشورهای اسلامی و سازمان همکاری اسلامی و ایجاد یک حرکت بین المللی موثر برای حمایت از ملت فلسطین و ایجاد بازدارندگی در برابر جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین شد.

هنیه تاکید کرد: قدس و مسجدالاقصی محور اصلی مسئله فلسطین است و روز قدس امسال به یاد امام خمینی (ره) در شرایطی است که تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین در نوار غزه و کرانه باختری نیز علیه مسجد الاقصی تشدید شده اند و ما امیدواریم که روز قدس امسال یک روز تاریخی در حمایت از فلسطین و مسجد الاقصی باشد.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *