دیپلمات روس: در صورت پاسخ اسرائیل به حمله ایران، تهران قطعاً قدرتمندتر و قاطع‌تر به آن واکنش نشان خواهد داد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

تسنیم: دیمیتری پولیانسکی معاون اول نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان ملل یادآور شد: جهان امروز در آستانه یک بحران جدی و جدید در منطقه خاورمیانه قرار دارد.

معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد هشدار داد که منطقه خاورمیانه به طور بالقوه در آستانه یک «بحران جدید و حاد» قرار دارد و در صورت پاسخ اسرائیل به حمله ایران، تهران قطعا واکنش شدیدتر و قاطع‌تری نشان خواهد داد.

پولیانسکی صبح امروز یکشنبه در کانال تلگرامی خود نوشت: در رابطه با حمله ایران به اسرائیل، نشست فوری شورای امنیت سازمان ملل متحد عصر امروز 14 آوریل در نظر گرفته شده است و همزمان دو نامه به اعضای شورای امنیت توزیع شده است. شورای امنیت – یکی از اسرائیل درباره “نقض منشور سازمان ملل توسط ایران” که در آن هیچ اشاره ای به حمله اسرائیل به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق نشده است و دیگری نامه ای از جمهوری اسلامی ایران، که حاوی اطلاعاتی در مورد حمله تلافی جویانه تهران در چارچوب حق دفاع از خود طبق ماده 51 منشور ملل متحد است.

این دیپلمات روس افزود: در صورت پاسخ اسرائیل، قطعا ایران با شدت و قاطعیت بیشتری پاسخ خواهد داد. به طور کلی، جهان اکنون به طور بالقوه در آستانه یک بحران حاد جدید در خاورمیانه قرار دارد و همه چیز به اقدامات بعدی طرف های درگیر بستگی دارد یا خیر.

همچنین رژیم صهیونیستی با توجه به حملات گسترده ایران، خواستار تشکیل جلسه فوری شورای امنیت سازمان ملل شده است. این موضوع از نامه گیلاد اردان، نماینده دائم اسرائیل در سازمان ملل فاش شد. وی مدعی شد: حمله ایران تهدیدی جدی برای صلح و امنیت جهانی است و انتظار دارم شورای امنیت از همه ابزارها برای اقدام ملموس علیه ایران استفاده کند.

هیئت دائمی مالت که ریاست شورای امنیت سازمان ملل در ماه آوریل را برعهده دارد، طی نشستی با خبرنگاران اعلام کرد که قرار است نشست شورای امنیت روز یکشنبه 14 آوریل ساعت 16:00 (23:00 به وقت مسکو) برگزار شود.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، درگیری مستقیم ایران و اسرائیل در واکنش به اوضاع منطقه را به شدت محکوم کرد. در بیانیه وی آمده است: تشدید تنش ها در قالب حمله گسترده ای را که اسرائیل از جمهوری اسلامی ایران متحمل شد، قاطعانه محکوم می کنم و خواستار توقف فوری اقدامات نظامی دو طرف هستم.

گوترش همچنین از طرف های درگیر خواست حداکثر خویشتن داری را به خرج دهند و اجازه ندهند اوضاع منطقه بیشتر وخیم شود.

علاوه بر این، آژانس هوانوردی فدرال روسیه کلیه پروازهای استفاده از حریم هوایی عراق، اردن و اسرائیل را به طور موقت ممنوع کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *