آمریکا: به عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل رای منفی می‌دهیم

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از سی. که در. که در، پوشیدن وی تصریح کرد: آمریکا همواره به صراحت اعلام کرده است که اقدامات زودهنگام حتی با نیت خیرخواهانه منجر به تشکیل کشوری برای مردم فلسطین نمی شود.

وی افزود: آمریکا بر این باور است که سریع ترین راه برای تشکیل کشور مستقل، مذاکره مستقیم اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین با حمایت آمریکا و دیگر شرکایی است که چنین هدفی دارند.

شورای امنیت سازمان ملل امشب در مورد عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل رای خواهد داد. قطعنامه عضویت کامل فلسطین مستلزم تصویب رای مثبت 9 کشور از مجموع 15 عضو این شورا است، مشروط بر اینکه هیچ یک از کشورهای دارای حق عضویت نداشته باشند. وتو با آن مخالفت نکنید.

ایالات متحده اعلام کرده است که به این پیش نویس رای منفی خواهد داد و در تلاش است تا برخی از 10 کشور مذکور را متقاعد کند که از رای موافق به آن خودداری کنند.

فلسطین که اکنون ناظر دائمی در سازمان ملل است، در سال 2011 درخواست عضویت دائم در این سازمان را داد، اما بعداً تصمیم گرفت برای مدتی به عنوان ناظر دائم باقی بماند.

در ماه آوریل، فلسطین نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل ارسال کرد و خواستار تجدید نظر در پیوستن به سازمان ملل به عنوان عضو دائمی شد.

کشورهای دارای وضعیت ناظر دائمی می توانند در اکثر جلسات شرکت کنند و تقریباً به تمام اسناد مربوطه دسترسی داشته باشند، اما حق رأی ندارند. به جز فلسطین، واتیکان در سازمان ملل نیز دارای وضعیت ناظر دائمی است.

کشورها بر اساس توصیه شورای امنیت و تصمیم مجمع عمومی سازمان ملل متحد در این سازمان بین المللی پذیرفته می شوند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *