روسیه از عضویت فلسطین در سازمان ملل حمایت کرد

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از الجزیره انگلیسی، نبنزیا وی تصریح کرد: به رسمیت شناختن فلسطین در درازمدت به حل مناقشه اسرائیل و فلسطین کمک خواهد کرد.

او هم نظر داد گیلاد سفیر اسرائیل در سازمان ملل از اردان انتقاد کرد که گفت فلسطینی ها معیارهای عضویت کامل در سازمان ملل از جمله جمعیت دائمی، قلمرو، دولت تعریف شده و ظرفیت برقراری روابط با سایر کشورها را ندارند.

نبنزیا او گفت که اسرائیل در سال 1949 این شرایط را برآورده نکرده بود و با این حال در سازمان ملل متحد پذیرفته شد.

به گزارش به گزارش میهن تجارت، شورای امنیت قرار است روز پنجشنبه به قطعنامه عضویت کامل الجزایر در سازمان ملل رای گیری کند.

خیلی ابو عمرو نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه در نشست شورای امنیت درباره موضوع فلسطین اعلام کرد که موافقت با تشکیل کشور فلسطین راه را برای “صلح واقعی مبتنی بر عدالت” هموار می کند.

زودتر روز سه‌شنبه، کمیته شورای امنیت سازمان ملل که درخواست عضویت کامل فلسطین را بررسی می‌کرد، نتوانست در مورد این موضوع به اجماع برسد.

در گزارش کمیته شورای امنیت درباره پذیرش اعضای جدید که توسط این خبرگزاری رویت شد، آمده است: این کمیته نتوانسته است در مورد پیشنهاد ارائه به شورای امنیت با توجه به اینکه این درخواست تمام موارد لازم را دارد به اجماع برسد. معیارهای عضویت

«ونسا فریزر، رئیس موقت شورای امنیت جمعه گذشته اعلام کرد که اعضای کمیته ویژه بررسی اعضای جدید در سازمان ملل نتوانسته اند در مورد عضویت کامل فلسطین در این سازمان بین المللی به اجماع برسند.

فلسطین اکنون ناظر دائمی در سازمان ملل است. فلسطین در سال 2011 درخواست عضویت دائم در سازمان ملل را داد اما بعداً تصمیم گرفت برای مدتی به عنوان ناظر دائمی باقی بماند.

قطعنامه فوق الذکر مستلزم رای مثبت 9 کشور از مجموع 15 عضو این شورا است مشروط بر اینکه هیچ یک از کشورهای صاحب حق وتو با آن مخالفت نکنید.

ایالات متحده اعلام کرده است که به این پیش نویس رای منفی خواهد داد و در تلاش است تا برخی از 10 کشور مذکور را متقاعد کند که از رای موافق به آن خودداری کنند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *