بازگشت «آقای حکایتی ۲» در یک فضای نوستالژیک

سریال «آقای حکایتی ۲» در مراحل پیش تولید خود قرار دارد و قرار است این سریال به کارگردانی سعید سهیلی ساخته شود. کارگردان باید فیلم های کوتاه را کارگردانی کند.

به گزارش برنا، تصویربرداری این سریال احتمالا از پاییز 1403 آغاز و از یکی از سکوهای نمایش خانگی آماده پخش می شود.

پیش از این بهرام شاه محمدلو; این بازیگر، نویسنده و مجری سینما، تئاتر و تلویزیون درباره آخرین وضعیت ساخت سریال «آقای حکایتی 2» گفت: دوست دارم این سریال با فضای نوستالژیک ساخته شود اما باز هم می گویم قابل تولید نیست. تا زمانی که شرایط خاصی فراهم شود». او یک ایده ثابت در مورد فیلمنامه یا حال و هوای کار مطرح کرد.”

وی درباره بازیگران این سریال نیز گفت: آکادمی آموزش بازیگری ایجاد کرده ام که هنرجویان را به صورت ابتکاری پرورش می دهد و به امید خدا بدون شک اگر استعداد نابی پیدا شود از آنها استفاده خواهیم کرد. این سریال.”

«زیر گنبد کبود» یا «آقای حکایتی» نام مجموعه تلویزیونی کودک بود که در دهه 60 و 70 از تلویزیون ایران پخش می شد. در این برنامه بهرام شاه محمدلو در نقش آقای حکایتی ایفای نقش کرد. اولین سریال به نویسندگی ایرج طهماسب در سال 1366 کلید خورد و در سال های 1368 و 1374 سریال 13 و 14 قسمتی «زیر گنبد کبود» توسط راضیه برومند ساخته شد. سری اول این برنامه در سال 1366 و سری دوم آن در سال 1374 ساخته شد و بین زمان ساخت این دو سریال 8 سال فاصله بود. موسیقی این مجموعه توسط بهرام دهقانیار ساخته شده است و در سال 1392 موسیقی این مجموعه در قالب موزیک ویدیو با تنظیم جدید سام وفایی منتشر شد.

این برنامه در فضای فروشگاهی به نام فروشگاه قصعه (در سری بعدی قصه بازار) اجرا شد. در این برنامه موضوعی با داستان بیان شد و کار بعدی این بود که بازیگران به نوعی موضوع را گسترش دهند و مشکلی که در داستان ایجاد شده بود را با کمک آقای حکایتی حل کنند. در این بین آقای حکایتی که شالی به گردن داشت و کتاب داستان بزرگی در دست داشت به صورت کاملا غیر مستقیم و بدون نصیحت سعی داشت پیام مورد نظر را به مخاطب کودک برنامه برساند. در همین لحظات بود که بازیگران توافق می کردند که آقای حکایتی برایشان قصه بگوید و سپس با ریتم تند، دکور صحنه با توجه به داستان تغییر می کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *