انهدام ۱۴۱ باند سازمان یافته قاچاق در کشور

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار حسین رحیمی درباره اقدامات پلیس امنیت اقتصادی فرجا در زمینه مبارزه با قاچاق کالا در یک ماه گذشته گفت: با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا با محوریت 9 هزار و 53 پرونده برای مجرمان اقتصادی و قاچاقچیان کلان تشکیل شد. در این مدت با تلاش همکارانم 141 باند سازمان یافته که در زمینه قاچاق کالا فعالیت می کردند در سراسر کشور منهدم شدند.

وی افزود: در یک ماه گذشته پنج مرحله طرح عملیاتی و سراسری با استفاده از تمامی ظرفیت های فرجا در راستای رسیدگی به جرائم اقتصادی در سراسر کشور انجام شد که در نتیجه اجرای این طرح ها 4 هزار و 542 پرونده تشکیل شد. علیه مجرمان و مفسدان و 4000 و 703 خودروی حامل کالای قاچاق کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با تاکید بر اینکه با تمامی پرونده های قاچاق برخورد خواهد شد، افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در مرکز و سراسر کشور با انجام اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی در محورهای مواصلاتی و پارکینگ ها، 24 دستگاه خودروی لوکس را کشف کردند. 211 میلیارد تومان قاچاق کشف و ضبط و در این رابطه 13 قاچاقچی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

رحیمی با اشاره به اینکه طرح مقابله با قاچاق سوخت نیز در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفته است، گفت: در یک ماه گذشته طرح مبارزه با قاچاق سوخت با محوریت پاکسازی مناطق آلوده شرق استان هرمزگان با استفاده از سامانه در اجرای این طرح ظرفیت های یگان ویژه، تکاوری و پلیس تخصصی اجرایی شد و بیش از 120 میلیارد تومان سوخت کشف شد.

رشد 135 درصدی در رسیدگی به پرونده های کلان در حوزه برخورد با قاچاق کالا و ارز

وی در تشریح اقدامات پلیس فراجا برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: در یک ماه گذشته 8166 فقره پرونده برای قاچاقچیان کالا و ارز تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18 درصد افزایش داشته است. . خود نمایی کردن می دهد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی شهرستان فرجا با تاکید بر اینکه در یک ماه گذشته شاهد کشف 5 هزار و 413 میلیارد تومان کالای قاچاق و رشد 97 درصدی در این حوزه بوده ایم، گفت: 45 پرونده بزرگ، ملی و مهم با یک ارزش بیش از 10 میلیارد تومان رشد 36 درصدی را شاهد هستیم.

رحیمی با اشاره به کشف 2 هزار و 110 میلیارد تومان کالای قاچاق و افزایش 135 درصدی ارزش پرونده های کلان و سازماندهی شده، گفت: در یک ماه گذشته دستگیری قاچاقچیان کالا و ارز 19 درصد افزایش داشته است. افزایش 31 درصدی توقیف خودروهای حامل کالای قاچاق. درصد و در زمینه توقیف به اصطلاح خودرو توت فرنگی 97 درصد رشد داشتیم.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *