پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه 6 تیر 1403

به گزارش میهن تجارت:


قیمت طلا و سکه در سومین روز هفته با افزایش ارزش بازگشایی شد. روند صعودی بازار ارز به بازار طلا روند صعودی داد و تمامی سکه ها را در کانال بالاتر قرار داد. سیگنال هایی که سیاست گذار در روز سه شنبه برای کنترل قیمت دلار به بازارهای مالی ارسال کرد، حکایت از تلاش برای شکل گیری روند نزولی دارد. باید دید با بازگشایی بازارها در روز چهارشنبه قیمت دلار کاهش می یابد و بر بازار طلا تاثیر می گذارد؟به گزارش میهن تجارت، قیمت طلا و سکه در روزهای یکشنبه و دوشنبه به روند افزایشی خود ادامه داد. ریتم صعودی بازار طلا تحت تاثیر رشد دلار قرار گرفت و سکه امامی را بیش از یک میلیون تومان گران کرد.

اسکرین شات 2024-06-25 در 4.38.26 بعد از ظهر

پیش بینی قیمت طلا و سکه

معامله گران بازار فلز زرد علاوه بر تاثیر افزایش قیمت دلار، رشد تقاضا را دلیل افزایش قیمت در بازار طلا می دانند. آنها با اشاره به روند دامنه اونس جهانی طلا در روزهای اخیر، تاثیر بازارهای جهانی بر بازار داخلی را چندان جدی نمی دانند.

لازم به ذکر است با وجود افزایش قیمت در بازار فلز زرد، معامله گران می گویند همیشه برای ورود به بازار طلا و خرید مناسب است; مشروط بر اینکه خواب سرمایه در این بازار حداقل یک سال باشد.

قیمت طلای جاهایی در روز سه شنبه کمتر از یک دلار افزایش یافت و ۲ هزار و ۳۳۳ دلار معامله شد. اونس جهانی نقره با قیمت 29 دلار و 57 سنت معامله شد و تغییر قیمت محسوسی نداشت. قیمت هر گرم نقره در بازار داخلی روز دوشنبه در سطح 57 هزار و 600 تومان معامله شد.

همه سکه ها به کانال بالاتر صعود کردند

سکه امامی روز دوشنبه 41.500 هزار تومان معامله شد. سکه بهار در کانال 37 میلیونی پیش رفت و در قیمت 37 میلیون و 695 هزار تومان متوقف شد.

لازم به ذکر است که قیمت نیم سکه و ربع سکه به ترتیب با قیمت 23 میلیون و 300 هزار تومان و 15 میلیون و 300 هزار تومان بسته شد. این قطعات روند صعودی بازار را تجربه کردند. سکه گرمی پس از 12 روز ثبات قیمت، روز یکشنبه 100 هزار تومان گران شد و تا کانال 7 میلیون تومان صعود کرد و روز دوشنبه با 200 هزار تومان افزایش با قیمت 7 میلیون و 200 هزار تومان معامله شد.

قیمت طلا در سومین روز هفته با افزایش قیمت دلار همراه بود. هر مثقال طلای 18 عیار نیز 14 میلیون و 989 هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای 18 عیار نیز سه میلیون و 460 هزار تومان معامله شد. قیمت طلای دست دوم نیز سه میلیون و 414 هزار تومان معامله شد.

گزارش های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

سبد آسمان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *