راه آهن جدید راه اندازی شد

ایسنا: عباس خطیبی، معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت عمران و توسعه آزادراهس در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه راه آهن رشت – آستارا در مرحله اجراست، گفت: در این پروژه دو دسته در نظر گرفته شده است. همان زمان که موضوع اصلی بحث است. تملک زمین به عهده شرکت ساختمانی می باشد.

وی با بیان اینکه مذاکرات با طرف روسی برای راه آهن رشت – آستارا در حال انجام است و پیشرفت فیزیکی آن منوط به پیشرفت اقدامات ژئوتکنیکی است، گفت: هفته آینده آمادگی برای تکمیل مطالعات وجود دارد. اخیراً 120 نکته ارائه شده است که باید بررسی شود.

خطیبی با بیان اینکه قبل از وام راه آهن رشت – آستارا، اجاره نفت را داشتیم و این فرصت برای هر دوی ما مهیا است و از اجاره نامه برای تملک مسیر استفاده خواهیم کرد که 6 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. 20 کیلومتر زمین تملک شده و حدود 30 کیلومتر دیگر اراضی مورد ارزیابی قرار گرفته است.

خطیبی با اشاره به پیشرفت راه آهن چابهار – زاهدان بیان کرد: طبق پیگیری های انجام شده پیشرفت این پروژه به بیش از 70 درصد رسیده است و قسمت باقیمانده پروژه نیازمند بیش از 20 تلاش است.

معاون ساخت و توسعه راه آهن افزود: منطقه خاش – ایرانشهر از پیشرفت خوبی برخوردار است و در صورت تخصیص منابع اواخر امسال یا اوایل سال آینده به بهره برداری می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *