گفت‌وگوی تلفنی «مادورو» با پزشکیان/ عزم ایران و ونزوئلا برای ارتقای روابط راهبردی

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، بر اساس متنی که خانه خیل، وزیر امور خارجه ونزوئلا در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی X به اشتراک گذاشت: نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور آمریکای لاتین و مسعود بزیکیان رئیس جمهور منتخب ایران «برادری بودن روابط دو کشور را تأیید کرد».

آنها همچنین متعهد شدند به زودی نشستی در سطح عالی برای ادامه همکاری ها و برنامه های توسعه مشترک برگزار کنند.

مادورو اخیرا با انتشار پیامی از طریق حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس، بر ادامه روند تقویت «روابط برادری، دوستی و همکاری» تهران و کاراکاس تاکید کرد و گفت: می توانید روی ونزوئلا حساب کنید.

دولت ونزوئلا نیز روز شنبه با صدور بیانیه ای پیروزی مسعود بیزیکیان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران را به مردم کشورمان تبریک گفت.

در این بیانیه آمده است: ونزوئلا بر این باور است که تصمیم مردم ایران به دلیل نقش برجسته ای که در جهان دارد به سعادت این ملت و همچنین استقرار این کشور به عنوان یک قدرت نوظهور در دنیای چندقطبی نوپا کمک خواهد کرد. سناریوی تحکیم صلح و توسعه جهانی. .

بر اساس اعلام دولت کاراکاس، «مسعود المادیجیان، رئیس جمهور منتخب و ملت برادر و انقلابی ایران از حمایت مطلق نیکلاس مادورو برخوردار هستند. موروسرئیس جمهور ونزوئلا برای ادامه تعمیق روابط برادرانه بین دو ملت و در یک اتحاد راهبردی جامع برای همکاری سودمند متقابل و همچنین تحکیم جهانی چندمرکزی و چندگانه؛ (روابط) که به شکست ادعاها ادامه می دهند هژمونیک که چندجانبه گرایی و صلح جهانی را تهدید می کند، ضروری است.»

مسعود مزکیان با کسب اکثریت آرا در مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، رئیس جمهور منتخب مردم شد.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *