واکنش سخنگوی دولت به نامه پزشکیان

مصوبات مهم هیئت دولت برای حذف سختگیری‌ها/ شرط پایان خدمت اصلاح شد

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، علی بهادری جهرمی امروز – چهارشنبه 29 تیرماه – در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: گام دیگری از وعده رئیس جمهور شهید مبنی بر پرداخت هزینه برداشته شده است. نمایشگاه کارکنان دولت در این هفته، دولت با تصویب لایحه نظام تنظیم پرداخت کارکنان دولت موافقت کرد تا از نظارت بیشتر بر پرداخت های خارج از چارچوب و پرداخت های منصفانه اطمینان حاصل شود.

وی ادامه داد: امروز در جلسه هیات دولت اقلامی که برای عضویت در سازمان های بین المللی باید پرداخت می شد به تصویب رسید.

بهادری جهرمی همچنین خاطرنشان کرد: مصوبه دیگر آیین نامه ای بود که برای ترویج مشارکت در حفاظت از محیط زیست به تصویب رسید که به تقویت مدیریت این حوزه کمک می کند و مشارکت مردم را در حوزه محیط زیست جلب می کند.

سخنگوی دولت همچنین درباره روند اجرا و تحلیف رئیس جمهور منتخب اظهار داشت: پس از تایید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان و صدور اعتبارنامه رئیس جمهور، مراسم اجرا و تحلیف برگزار می شود. . این روند طبیعی است و نباید به حاشیه رانده شود زیرا دولت بعدی بدون حاشیه سازی بهتر می تواند خدمت کند. این دوره در اختیار دولت نیست و روال عادی است که طی می شود.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: برای دولت چهاردهم آرزوی موفقیت دارم و در صورت نیاز به کمک کارشناسی در خدمت دولت خواهم بود. موفقیت دولت، موفقیت همه مردم و کشور است. رئیس جمهور منتخب با تاکید بر ادامه برنامه های مصوب در دوره شهید رئیسی گفت: بسیاری از یاران شهید رئیسی در ستاد ما هستند. امیدواریم از این برنامه ها استفاده کنند.

وی همچنین در خصوص نامه مسعود مزکیان به مخبر در خصوص انتصابات دوران گذار دولت گفت: درخواست رئیس جمهور منتخب است. درست است که رئیس جمهور منتخب نصب نشده و آقای مخبر سرپرست ریاست جمهوری است، اما ایشان از مردم رای آورده و درخواستی داشته اند که مفاد این درخواست در خرداد ماه توسط آقای مخبر اعلام شود تا تغییرات غیرضروری انجام شود. این اتفاق نمی افتد، اما وقتی کسی استعفا داده است، طبیعی است که روال آن دستگاه را نمی توان متوقف کرد.

وی افزود: شهید رئیسی همواره بر ادامه خدمت به مردم تاکید داشتند و رهبر انقلاب نیز همین امید را دارند. دولت کارها را به سرعت پیش می برد. آقای مخبر تاکید کرد که تا روز تحلیف وزرا مانند روز اول کار کنند تا به مردم و شهید رئیسی بدهکار نباشند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *