مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب چه زمانی برگزار می‌شود؟

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، احمد وحیدی امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: من پاسدار هستم و افتخار می کنم و بعد از وزارت کشور به سپاه بازخواهم گشت.

وی بدون اشاره به زمان دقیق مراسم تحلیف، این مراسم را زودتر از پانزدهم مرداد ماه 1403 اعلام کرد و گفت: طبق قانون اساسی، مدت تحلیف تا انتخاب رئیس جمهور 50 روز تعیین شده است و قانون نیز چنین می کند. در مورد روزهای مازادی که سرپرست رئیس جمهور وظایف خود را انجام می دهد، چیزی مشخص نشده است. و البته هیچ منبع قانونی در این زمینه وجود ندارد.

احمدی ادامه داد: مجلس و مسئولان مراسم تحلیف با یکدیگر توافق کرده اند که این مراسم تا قبل از 24 مرداد برگزار شود. ظاهرا رئیس جمهور منتخب هم همین را گفته است.

وزیر کشور با اشاره به تلاش وزارتخانه تحت امر خود برای برگزاری 100 درصدی انتخابات ریاست جمهوری به صورت الکترونیکی افزود: حداقل در شهرهای بزرگ قدم های خوبی در این زمینه برداشته ایم.

وحیدی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به برنامه وزارت کشور برای برگزاری مراسم اربعین گفت: فردا یا پس فردا به اتفاق وزیر کشور عراق از مرزهای مشترک بازدید می کنیم تا بتوانیم داشته باشیم. اربعین امسال هم خوبه

وزیر کشور افزود: در اربعین امسال هم گذرنامه عادی و هم گذرنامه زیارتی قابل قبول است.

احمدی خاطرنشان کرد: در حمل و نقل درون جاده ای کمبود داریم، مجوز خرید 2500 اتوبوس داده شده اما خریداری نشده است. امید در خود مردم نهفته است. تا اینکه امسال هم مثل پارسال که 85 درصد تردد توسط وسایل نقلیه و تاکسی های اینترنتی و اتوبوس های شخصی مردم انجام می شد، امیدوارم امسال هم با همکاری خود مردم و البته حمل و نقل هوایی و … تکرار شود. از ناوگان ادارات و ادارات دولتی نیز استفاده خواهد شد. تبدیل شد.

وی امنیت مرزها با طرف عراقی را «بسیار خوب» توصیف کرد و خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از افرادی که در انتخابات اخیر به نیروهای فراجه حمله کردند، دستگیر شدند. نهادهای نظامی، امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی مسلط هستند و با افراد ناامن برخورد می کنند، قرارگاه حمزه نیز اخیراً به این سازمان اضافه شده است و به وظایف خود در حوزه امنیتی عمل می کند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *