نباید تغییری در قیمت بلیط هواپیما در ایام اربعین ایجاد شود/ اعلام هزینه بیمه اربعین

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، سید مجید میرا احمدی صبح امروز_چهارشنبه 29 تیر – وی در نشست خبری پس از جلسه ستاد اربعین در جمع خبرنگاران با اشاره به مباحث مطرح شده در این جلسه گفت: دولت سیزدهم مصمم است اربعین امسال از سوی دولت تغییر نکند و ما زائران می توانند مانند سال گذشته از شرایط خوبی برای این سفر برخوردار شوند. بهره مندی از نور؛ به همین دلیل تا آخرین لحظه پیگیر مسائل اربعین هستیم تا این شرایط به بهترین نحو فراهم شود.

رئیس ستاد اربعین افزود: ثبت نام در سامانه رحمتیک هفته زودتر شروع کردیم و زائران استقبال خوبی کردند. تاکید ما عدم تاخیر در ثبت نام است. با توجه به درخواست زائران 3 نوع بیمه در 3 سطح ارائه می شود تا هرکسی با توجه به میل خود نوع بیمه را انتخاب کند.

وی با بیان اینکه برای تردد از مرز 3 شرط داریم افزود: شرط اول داشتن سند قانونی یعنی داشتن گذرنامه رسمی یا سفر حج با حداقل 6 ماه اعتبار است. شرط دوم ثبت نام در سامانه است رحمت و سوم اینکه بیمه شود. بدون هیچ کدام از اینها زائر امکان خروج نخواهد داشت.

شرایط سفر اتباع خارجی از داخل ایران

میرا احمدی وی ادامه داد: طبق اعلام دولت عراق حداکثر 50 هزار تبعه پاکستانی 50 سال به بالا وجود دارد. علاوه بر شرایط اعلام شده از سوی دولت عراق، شرطی که به پاکستان اعلام کردیم این است که زائران پاکستانی باید با اتوبوس کشور خود وارد ایران شوند. آذر مرزهای کشور ما وارد عراق می شود.

رئیس ستاد اربعین با اشاره به بیمه ملی در ایام اربعین افزود: اتباع مقیم ایران باید مانند زائران ایرانی خود را بیمه کنند. شهروندان غیر مقیم طبق مقررات وزارت امور خارجه باید ویزا بگیرند و خود را در کشور خودشان بیمه کنند.

وی ادامه داد: تعهدات نهادها و وزارتخانه ها در این جلسه بررسی شد. این تعهدات دو هفته پیش به وزرا ابلاغ شد. بر اساس گزارش دریافتی امروز، تمامی وزارتخانه ها و دستگاه ها در مسیر اجرای کامل تعهدات خود هستند. از همه وزرا، نهادها و سازمان ها تشکر می کنم زیرا با توجه به تغییرات و تحولات دولت متعهدتر عمل کردند و گزارشی که امروز دریافت کردیم نسبت به سال قبل بهتر عملی شده است. این نشان می دهد که مقام معظم رهبری از دولتمردان خواسته اند که تا آخرین لحظه مانند روز اول به وظایف و تکالیف خود عمل کنند.

سفر وزیر کشور به خوزستان، ایلام و کرمانشاه

معاون وزیر کشور گفت: هفته آینده یک بار یکی دیگر از جلسات ستاد اربعین به ریاست جناب آقای مخبر برگزار می شود تا به مسائل مربوط به زائران امام حسین (ع) رسیدگی شود. وزیر کشور به همراه همتای عراقی خود فردا به استان های خوزستان، اسلام و کرمانشاه سفری دو روزه خواهند داشت. آخرین وضعیت دو طرف بررسی و نواقص رفع و هماهنگی انجام خواهد شد.

میرا احمدی وی خاطرنشان کرد: دولت عراق چه در سال گذشته و چه در سال جاری تمام تلاش خود را به کار گرفت تا دو ملت و دولت شرایط خوبی را برای این حماسه بزرگ حسینی ایجاد کنند.آ) وضعیت امروز منطقه مستلزم برگزاری چنین مجالس و حماسه های عظیمی است که یکی از موارد مهم توجه جهان اسلام است. موضوع این فلسطین است که در این راهپیمایی عظیم جایگاه شایسته ای خواهد داشت.

پیش بینی 205 میلیون بطری آب و بیش از یک میلیون تکه یخ در مسیر پیاده روی اربعین

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه با توجه به اینکه امسال هوا نسبت به سال گذشته گرمتر است، هوا گرم است، تاکید کرد: مدیریت آن در دستور کار است. ساخت بیش از 145 هزار متر مکعب سایه بان اردیبهشت بعد از می بینم و شرایط الزاماتی که تحمل گرما را تسهیل می کند پیش بینی شده است. بیش از 205 میلیون بطری آب و بیش از 1 میلیون قالب یخ و ده ها کارخانه یخ نیز پیش بینی می شود.

وی تاکید کرد زیرا با توجه به مشکلات حمل و نقل عمومی، زائران با وسایل نقلیه شخصی خود تردد کنند، یادآور شد: هرگونه خدمات رسانی به زائران از قبیل ارز زیارتی، خدمات بیمه ای و ارائه بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس و سایر خدمات مشروط به ثبت نام در سیستم رحمت است.

کرایه اتوبوس تا 25 صفر دو برابر می شود

میرا احمدی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره قیمت بلیط هواپیما و اتوبوس وی خاطرنشان کرد: قیمت بلیت هواپیما باید از سوی سازمان هواپیمایی اعلام شود و تغییری در قیمت ایام اربعین ایجاد نشود. ولی در باره در سفر با اتوبوس که یک طرفه است، قیمت بلیت تا 25 صفر دو بار شارژ می شود. هزینه بیمه 60-70 هزار تومان است که قبلا اعلام شده بود; البته سرویس 75 درصد بیشتر است.

ممکن است انجام شود کاپوت ماشین از داخل خاک ایران تا عراق وجود ندارد

رئیس ستاد مرکزی اربعین همچنین به سوال دیگر خبرنگار ایرنا مبنی بر این احتمال پاسخ داد کاپوت ماشین گفت: امسال هم مثل پارسال امکانش هست کاپوت ماشین از ایران به عراق نه با ماشین شخصی و نه با اتوبوس راهی نیست.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *