آمادگی کامل ۳۴۰ تیم امدادی و خدماتی اصفهان در ایام محرم

منصور شه فروش در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با تاکید بر استقرار نیروهای امدادی و خدماتی تا پایان مراسم مذهبی در میادین اصلی و معابر پرتردد شهرهای استان اظهار کرد: این تیم ها متشکل از آتش نشانان، خدمات شهری شهرداری ها هستند. ، نیروهای فنی شرکت های آب و گاز و برق. مرکز بهداشت، راهنمایی و رانندگی، جمعیت هلال احمر، پایگاه های اورژانس در مناطق مختلف شهرها، روستاها و جاده ها با آموزش های لازم ایجاد می شود.

وی با اشاره به فعالیت هیئت مذهبی مساجد، بقاع، ائمه زاده ها و امامزاده های استان افزود: دستورالعمل ایمنی برگزاری مراسم مذهبی قبل از شروع ایام محرم الحرام تدوین و در تمامی مناطق شهید مصطفان توزیع شد. بنیاد، فرهنگ و ارشاد اسلامی، رسیدگی به امور مساجد و تبلیغات اسلامی. برای اجرا ابلاغ شده است.

مدیریت بحران استانداری اصفهان درباره آمادگی کامل 340 تیم امدادی و خدماتی اصفهان در ایام محرم اظهار داشت: رعایت کامل اصول کنترلی و ایمنی اتصالات برق به ویژه اتصالات برق اضطراری، پیش بینی ورود و خروج سریع و آسان به ویژه برای خردسالان بانوان در شرایط اضطراری مراسم مذهبی، جلوگیری از آلودگی هوا در محل برگزاری مراسم عزاداری با حضور انبوه مردم، تهیه کپسول آتش نشانی مناسب و تجهیزات اطفای حریق در محل عزاداری، رعایت حریم سه متری شبکه های برق در محل از جمله دستورالعمل هایی است که به هیئت های مذهبی ابلاغ می شود.

وی ادامه داد: استفاده کنید در حد امکان داربست فلزی در مراسم عزاداری، عدم استفاده از سیم و کابل فرسوده در برق رسانی به اماکن مراسم و هماهنگی با شرکت های توزیع برق و گاز و سازمان آتش نشانی جهت نصب ایمن شبکه برق و گاز، خودداری از نصب پرچم و پرچم بر روی برق. شبکه ها و امکانات و بر جلوگیری از برخورد آنها به تور در هنگام عبور از خیابان تاکید شده است.

این فروشنده شیشه افزود: نظارت بر رعایت اصول ایمنی در محل پخت و نگهداری مواد غذایی در مراسم عزاداری، ضرورت پیش بینی در مقابله با ناپایداری های جوی، وزش باد شدید، رعایت صرفه جویی در مصرف آب، رعایت موازین بهداشتی با همکاری با مركز بهداشت در تهيه و توزيع آب و غذا، رعايت اصول ايمني و دستورالعمل هاي رانندگي در حمل و نقل افراد و تجهيزات در شهرها، روستاها و جاده هاي برون شهري براي جلوگيري از تصادفاتي كه گاهاً ارسال مي شود از ديگر دستورات اجرايي در ايام محرم است. .

وی با تاکید بر آمادگی تمامی اورژانس ها گفت: درخواست اورژانس 115 از روسای هیئت های مذهبی، تاکید و آموزش در خصوص باز نگه داشتن جاده و جلوگیری از تصادفات و رعایت ایمنی برای رسیدن آمبولانس به بالین نیازمندان در ایام نوروز. عزاداری و تردد در خیابان ها. .

مدیریت بحران استانداری اصفهان بیان کرد: 194 دستگاه گاز، 121 دستگاه برق، 125 دستگاه اطفای حریق و 115 دستگاه تلفن فوریت های پزشکی در آمادگی کامل برای ارائه مشاوره به هیئت های مذهبی و مردم در ایام محرم الحرام هستند.

وی درباره توصیه های ایمنی ملزومات و تجهیزات مصرفی برق در مراسم در شهرها و روستاهای استان افزود: لزوم معرفی تجهیزات تابلو برق دارای برچسب، عدم اتصال وسایل برقی با آب مصرفی مانند کولر آبی و برق عمومی. سوئیچ ها، از استفاده از لامپ های الکتریکی خودداری کنید. مهم ترین توصیه ها فشار قوی خطرناک بدون حباب و حفاظ مناسب، لزوم استاندارد فیوز برق، حفظ فاصله مناسب سیم، اتصالات و وسایل برقی از مواد و وسایل قابل اشتعال مانند پرچم و پلاکارد و خودداری جدی از گرفتن انشعاب برق است. از تیرهای برق

این فروشنده شیشه، پرهیز از پیچ خوردگی سیم های اتصال را برای جلوگیری از اتصال کوتاه در مکان های برگزاری مراسم عزاداری مهم دانست و افزود: سیستم برق یکی از عوامل مهم در زمینه آتش سوزی در صورت بروز نقص فنی است. نقص، و دستیابی به اصول ایمنی میدان الکتریکی ضروری است. در این زمینه رعایت نکات ایمنی در خصوص بازنگری سیستم برق از جمله سیم کشی کابل ها، پریزها، فیوزها و کلیدها در اماکن مراسم مذهبی ضروری است.

وی رعایت اصول ایمنی و پیگیری حوادث در انبارها را مهم دانست و تصریح کرد: ممنوعیت استفاده از گاز شعله باز در انبارها، نصب تابلوی دخانیات مطلقاً ممنوع در داخل انبارها، ضرورت سیم کشی برق انبارها نوع توکار و لوله نصب تهویه مناسب در انبارهای انبار یکی از دستورالعمل های ابلاغی به هیئت های مذهبی استان است.

مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: آماده سازی معابر خروجی هیئت ها در مخازن، جلوگیری از ورود کودکان به مخازن، توسعه مکان مناسب خارج از مخازن هیئت ها در صورت نیاز به نگهداری مواد نفتی و سیلندر گاز، خودداری از ذخیره سازی. مواد نفتی و قابل اشتعال داخل سالن و در محل ذکر شده نصب تهویه مناسب و مجزا، نصب تابلو جهت رعایت نکات ایمنی در این اماکن، رعایت نکات ایمنی در استفاده از آسانسور، نصب الزامی است. کپسول های آتش نشانی و کنترل دودکش ها.

وی با اشاره به افزایش یک تا دو درجه ای دمای هوا طی روزهای آینده در برخی مناطق استان اصفهان و خیزش کانون های گرد و غبار، خاطرنشان کرد: کمیته اضطرار شرایط گرد و غبار با صدور اطلاعیه ای شرایط ایجاد شده را به صورت مستمر رصد و رصد می کند. مراکز فرسایش بادی را زیر نظر دارد و محدودیت هایی را اعمال می کند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *