تغییر تقویم زمانی اعلام نتایج امتحانی دانش‌آموزان و سنجش نوآموزان

آغاز ارتقای رتبه‌بندی معلمان در سال جاری

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از وزارت آموزش و پرورش، رضا مراد صحرایی در حاشیه این افتتاحیه و در نشست مشترک شورای راهبردی و سرها مناطق 19 گنه شهر تهران با محوریت تبیین و تبیین طرح مهر ضمن تسلیت ایام محرم الحرام شهادت سرور و سالار شهیدان اسلام امام حسین(ع)آ) وی تصریح کرد: قیام خونین سومین پیشوای شیعیان جهان پس از غبار قرن ها هنوز رنگ و بوی تازه ای دارد، واقعه عاشورا کامل ترین نمونه تقابل کفر و ایمان و مبارزه حق و باطل، آثار آن است. که در تمام شئون تاریخ شیعه و زندگی آزادگان و آزادگان جهان مشهود است. .

وی افزود: واقعه عاشورا یک واقعه ساده نیست، دانشگاه، مدرسه و بینش است، فرصتی ارزشمند برای فراگیری مهم ترین درس عزت، مبارزه با ظلم و حمایت از دین و پایبندی به شئونات و موازین اسلامی است. و ماه محرم فرصتی است برای تجدید عهد. با آرمان‌های امام حسین علیه‌السلام و یاران باوفایش در این ماه، دل‌هایمان با یاد شهدای کربلا پیوند خورده و اشک‌هایمان به نشانه عشق و ارادت به اهل بیت (ع) جاری است. امید است عزاداری شما در این ماه مورد قبول درگاه خداوند متعال قرار گیرد. و خداوند همه ما را در راه حق و عدالت ثابت قدم نگه دارد و ما را در پیروی از اهل بیت علیهم السلام یاری فرماید.

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح مهر یک رویداد ملی، فرهنگی و اجتماعی در سطح کشور است و از شما مدیران انتظار می رود با قدرت در مسیر حرکت کنید و مهری شاد و با نشاط را برای آینده سازان ایرانی قدرتمند رقم بزنید. یکی از افتخارات ما در دولت شهید رئیس جمهور اجرای سند تحول بنیادین به عنوان میثاق ملی و ارائه نقشه راه سند است.

وی افزود: طرح مهر یکی از فعالیت های مهم وزارت آموزش و پرورش است که همه ساله با آغاز سال تحصیلی در کشور برگزار می شود چرا که طرح مهر یک طرح ملی و آغاز تحولی جدید در نگرش به نظام آموزشی اجرای این طرح آماده سازی کامل مدارس و شناسایی مشکلات و تنگناها و همکاری و همدلی در جهت اتخاذ تصمیمات موثر برای رفع آنها می باشد. می توان میزان موانع و آسیب ها را کاهش داد، در واقع پروژه مهر را می توان مهمترین کار آموزش و پرورش دانست چرا که این پروژه نماد برنامه ریزی، سازماندهی، هماهنگی، مدیریت و ارزیابی در راستای حداکثر کارایی و اثربخشی است. .

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: هدف اصلی طرح مهر ایجاد مدرسه ای بانشاط و ماندگار برای دانش آموزان در آغاز سال تحصیلی است. پروژه مهر نماد برنامه ریزی، سازماندهی، هماهنگی، رهبری و ارزیابی در راستای حداکثر کارایی و اثربخشی است.

وی با بیان اینکه پروژه مهر نماد همدلی، هم افزایی، تحول، مدیریت کارآمد و هدفمند در راستای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت است، گفت: با توجه به تغییر تقویم برخی از کارها، هماهنگی خوبی وجود دارد. از جمله در سنجش دانشجویان جدیدالورود، برگزاری آزمون های استخدامی و اعلام به موقع نتایج آزمون اولیه انجام شده است.

صحرایی درباره ساماندهی بهینه نیروی انسانی، ثبت و ثبت به موقع اطلاعات سعیدهثبت نام کتب درسی، هدایت تحصیلی، تصحیح اوراق امتحانات نهایی پایه دهم و یازدهم، احترام به ارباب رجوع، مدیریت مناطق جغرافیایی برای ثبت نام، نظارت بر خدمات دانش آموزی، نظارت بر کیفیت لباس های فرم با رنگ های شاد، اردوهای تابستانی.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *