1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. ۲۰۰۰ شکایت نشان دهنده اعتماد به…

۲۰۰۰ شکایت نشان دهنده اعتماد به سازوکار انتخابات است

۲۰۰۰ شکایت نشان دهنده اعتماد به سازوکار انتخابات است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، احمد وحیدی در پایان همایش انتخابات و احزاب در وزارت کشور که پنجشنبه هفته جاری در وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: بزرگترین مشکل ما عدم گفت وگو است.

وزیر کشور تاکید کرد: احزاب و سلایق مختلف باید با یکدیگر صحبت کنند که این دستور شرعی و راهگشاست. همه می توانند کلمات مشترک خود را پیدا کنند، بنابراین بسیاری از سوء تفاهم ها حل می شود. خانه مهمانی بهترین مکان برای برگزاری این بحث هاست. این جلسات باید بیشتر برگزار شود. باید سازوکاری در خانه طرفین طراحی شود تا این بحث ها مستمر باشد.

وی با بیان اینکه منافع، امنیت و منافع ملی برای عموم مردم است، تصریح کرد: اگر اینها را ارزش های والایی بدانیم، مطمئنا همه به آن ایمان خواهند داشت. رسیدن به کار ما بسیار سخت است. با این اصول می توانیم کارهای زیادی انجام دهیم.

وزیر کشور گفت: باید ببینیم وظیفه ما در مقابل این اصول چیست. آیا ما وظیفه داریم مردم را به شرکت در انتخابات تشویق کنیم یا خیر؟ اگر اصول را قبول کنیم به زودی به نتیجه می رسیم.

وحیدی ادامه داد: این حادثه ای که در کرمان اتفاق افتاد یکی از هزاران حادثه بود. هزاران عملیات از این دست در کشور خنثی شد. زندگی زنان و فرزندان مردمی که اصولگرا و اصلاح طلب ندارند. امروزه تمامی فعالیت های تروریستی به طور مستقیم با خدمات خارجی مرتبط است.

وی افزود: دشمنان بسیار جدی هستند و با جریانات سیاسی داخل کشور کاری ندارند. حجم حملات سایبری نیز بسیار زیاد است و دیوانه وار به زیرساخت های سایبری ما حمله می کنند و حجم آنها بسیار بالاست.

وزیر کشور گفت: بیش از دو هزار شکایت نشان از اعتماد به سازوکار انتخابات دارد. در هیأت های اجرایی چند نفر رد شده بودند که مورد تأیید هیئت نظارت قرار گرفتند و خوشحال شدیم چون از ابتدا نمی خواستیم رد صلاحیت شویم.

متاسفانه مسابقات انفرادی تبدیل شده است. وی تصریح کرد: مسابقات باید برنامه باشد و مردم برنامه های خود را برای حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی ارائه دهند. وقتی مسابقات ایده باشد، همه جریان ها نماینده دارند.

تکمیل خواهد شد..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *