1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. یمن: از ائتلاف دریایی تنها آمریکا…

یمن: از ائتلاف دریایی تنها آمریکا و انگلیس در حمله به ما شرکت داشتند / آمار دقیقی از شهدای تجاوز نداریم

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

تسنیم: سخنگوی جنبش انصارالله تاکید کرد: کشورهای متجاوز مسئول عواقب نظامی شدن دریای سرخ هستند و یمنی ها در پاسخ به تجاوزات آمریکا و انگلیس دریغ نخواهند کرد.

در واکنش به حملات صبح امروز آمریکا و انگلیس به یمن، محمد عبدالسلام، سخنگوی رسمی انصارالله در گفتگو با الجزیره تاکید کرد که به همه کشورها اعلام می کنیم که اسرائیل سرزمین های مسلمانان را اشغال کرده و حملات وحشیانه ای علیه این کشور انجام می دهد. ساکنان غزه ما هیچ کشوری به جز رژیم اسرائیل را هدف قرار نداده ایم و نیروهای مسلح یمن فقط به این حملات پاسخ اولیه دادند و به زودی حملات و پاسخ خود را گسترش خواهیم داد.

عبدالسلام گفت: بدون تردید به تجاوزات آمریکا و انگلیس پاسخ خواهیم داد و تا پایان جنگ غزه به هدف قرار دادن کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی که به فلسطین اشغالی می‌روند ادامه خواهیم داد.

وی تاکید کرد: خبری از وجود ائتلاف دریایی در دریای سرخ نیست و تنها تجاوز آمریکا و انگلیس به یمن بوده است. ما با کشورهای شرکت کننده در ائتلاف تماس گرفتیم و آنها به ما اطمینان دادند که در تجاوز امروز صبح (ایالات متحده و انگلیس) دخالتی ندارند.

عبدالسلام افزود: موضع یمن در جنگ غزه بسیار موثر بوده است به طوری که آمریکا را بر آن داشته تا علیه ما ائتلافی تشکیل دهد.

وی با اشاره به تلفات و خسارات حملات هوایی صبح امروز آمریکا و انگلیس به یمن گفت: این حملات منجر به شهدا و مجروحین شده است که در تلاش هستیم آمار دقیق آنها را احصا و اعلام کنیم.

سخنگوی انصارالله با تاکید بر اینکه «مطمئناً در برابر تجاوزات آمریکا واکنش نشان خواهیم داد»، افزود: کسانی که دریای سرخ را به منطقه نظامی تبدیل می‌کنند، مسئول عواقب آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *