1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. ارتش آمریکا: ۱۶ نقطه یمن را…

ارتش آمریکا: ۱۶ نقطه یمن را هدف قرار دادیم

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نیروی هوایی آمریکا، فرماندهی این نیرو در بیانیه ای آه تو اعلام کرد که مطابق با به دستور ستاد ارتش، نیروی هوایی بیش از 60 هدف را در یمن مورد حمله قرار داد.

بر اساس این بیانیه، نیروی هوایی آمریکا 16 مقر نیروهای ارتش ملی یمن شامل مراکز فرماندهی، انبارهای تسلیحات و مراکز را اعزام کرد. پراتاپ موشک ها، مراکز تولید سلاح و سیستم های راداری مورد حمله قرار گرفتند.

نیروی هوایی آمریکا همچنین از استفاده از 100 موشک هدایت شونده در حمله به یمن خبر داد و اعلام کرد که این حملات شامل حملات هوایی و دریایی می شود.

نیروی هوایی آمریکا که عامل بی ثباتی در منطقه غرب آسیا است مدعی شد هدفش از حمله به یمن برقراری ثبات در منطقه است.

سخنگوی انصارالله یمن در واکنش به اقدام تروریستی ارتش آمریکا تاکید کرد که تجاوزات آمریکا و انگلیس به این کشور هیچ توجیهی ندارد. سنا در حمایت از مردم مظلوم غزه و مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی از حمله به کشتی های این رژیم دست بر نمی دارد.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله یمن افزود: سنا به هدف قرار دادن کشتی های رژیم صهیونیستی یا کشتی هایی که مقصد آنها سرزمین های اشغالی فلسطین است ادامه خواهد داد.

وی تاکید کرد که بدون توجه به شرایط، موضع یمن در حمایت از غزه ثابت است و تغییر نخواهد کرد.

عبدالسلام در خصوص حملات آمریکا و انگلیس برای حمایت از رژیم صهیونیستی و توقف عملیات یمن در حمایت از مردم مظلوم غزه، گفت: آنها با این حملات خائنانه مرتکب حماقت شدند و اگر فکر می کنند یمن از حمایت از مردم مظلوم فلسطین دست بر می دارد. غزه ، سخت در اشتباه هستند و یمن به مواضع دینی و انسانی خود در حمایت از مردم فلسطین و غزه ادامه می دهد.

سخنگوی انصارالله یمن ادامه داد: تاکید می کنیم که هیچ تهدیدی برای کشتیرانی بین المللی در دریای سرخ و دریای عرب وجود نداشته و نیست و حمله اخیر آمریکا و انگلیس به یمن مطلقا غیرقابل توجیه است و عملیات نظامی یمن. نیروهای یمنی در دریای سرخ تنها کشتی‌های رژیم صهیونیستی یا کشتی‌هایی هستند که بنادر فلسطین اشغالی را هدف قرار داده و هدف قرار خواهند داد و هیچ تهدیدی برای کشتی‌رانی بین‌المللی وجود ندارد.

آمریکا و انگلیس پنجشنبه شب به وقت محلی (آمریکا) به دنبال قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، مواضع انصارالله در یمن را مورد حمله قرار دادند.

منابع خبری صبح جمعه گزارش دادند که ارتش ملی یمن در پاسخ به تجاوز هوایی آمریکا و انگلیس به این کشور، هدفی متعلق به آمریکا را در دریای سرخ هدف قرار داده است.

ارتش یمن در هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه، چندین کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالای این رژیم را که عازم سرزمین‌های اشغالی در دریای سرخ هستند، به تصرف خود درآورد. اقیانوس هند و تنگه ها باب المندب هدف قرار گرفتند.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، به حمله به کشتی های این رژیم یا کشتی های عازم سرزمین های اشغالی در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حملات نظامی صبح امروز آمریکا و انگلیس به چندین شهر یمن را به شدت محکوم کرد و آن را اقدامی خودسرانه و نقض آشکار برجام دانست. حاکمیت و تمامیت ارضی یمن و نقض قوانین و مقررات بین المللی. .

کنعانی با ابراز نگرانی از پیامدهای تکرار این گونه حملات خودسرانه برای صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی، از جامعه جهانی خواست با واکنش ها و اقدامات مسئولانه از گسترش جنگ، بی ثباتی و ناامنی در منطقه جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *