1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. شهرکرد، کرمان و قزوین آلوده‌ترین شهرهای…

شهرکرد، کرمان و قزوین آلوده‌ترین شهرهای کشور / امروز آسمان آبی سهم سنندج شد

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، اگر نگاهی به گذشته و امروز – شنبه سی ام دی – بیندازیم، سطح و شدت آلودگی هوا را که در آسمان شهرهای مختلف فراگرفته است، احساس می کنیم، بنابراین خبرگزاری به گزارش میهن تجارت شاخص کیفیت هوا را مقایسه کرده است. در شهرهای مختلف بنابراین، بر اساس سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست، هیچ یک از شهرهای کشور در وضعیت خطرناک (قهوه ای) یا بسیار ناسالم (بنفش) قرار ندارند.

با توجه به این، امروز دستگاه سنجش کیفیت هوا در کلانشهرهای شهرکرد با شاخص 181، کرمان با شاخص 161 و قزوین با شاخص 158 در وضعیت ناسالم برای عموم مردم (قرمز) قرار دارد در حالی که دیروز کرمان با شاخص 181 به ثبت رسید. شاخص در حالت ناسالم (قرمز).

در همین راستا، اندازه گیری کیفیت هوای امروز در شهرهای تبریز با شاخص 145، اصفهان با شاخص 139، تهران با شاخص 117، مشهد با شاخص 121، اهواز با شاخص 136 و قم با شاخص شاخص 111 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) قرار دارد. بله، اما دیروز شهرهای اهواز و زنجان به ثبت رسید.

به این ترتیب دستگاه اندازه گیری کیفیت هوا امروز در کلانشهرهای ارومیه با شاخص 80، کرج با شاخص 64، ایلام با شاخص 59، بوشهر با شاخص 87، بیرجند با شاخص 56، بجنورد با شاخص 88، زنجان با شاخص 54، سمنان با شاخص 61، زاهدان با شاخص 85، شیراز با شاخص 64، کرمانشاه با شاخص 60، یاسوج با شاخص 51، خرم آباد با شاخص 60، اراک با شاخص 60 شاخص 95، همدان با شاخص 94 و یزد با شاخص 72 در هوای سالم (زرد) قرار دارند.

لازم به ذکر است طی روز گذشته شهرهای تبریز، ارومیه، اصفهان، کرج، بوشهر، تهران، شهرکرد، مشهد، بجنورد، زاهدان، شیراز، قزوین، قم، سنندج، کرمانشاه، اراک، همدان و یزد در سلامت بودند. آب و هوا (زرد) قرار گرفتند.

با توجه به این امروزه ایستگاه های سنجش کیفیت هوای شهر سنندج با شاخص 50 در وضعیت پاک (سبز) قرار دارند.در حالی که دیروز کلانشهرهای ایلام، بیرجند، سمنان، یاسوج، رشت و خرم آباد در وضعیت پاک (سبز) قرار داشتند.

لازم است بدانید وضعیت کیفی هوای امروز در کلانشهرهای اردبیل، گرگان، رشت، ساری و بندرعباس ثبت نشده است به طوری که شهرهای اردبیل، گرگان، ساری و بندرعباس بدون اطلاعات ثبت شدند.

در نهایت بر اساس داده های موجود سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست و مقایسه شاخص کیفیت هوا، امروز هیچ یک از کلانشهرها خطرناک (قهوه ای) و بسیار ناسالم (بنفش) ثبت نشدند، بلکه سه کلانشهر ناسالم بودند. شهرها (قرمز) 6 کلانشهر ناسالم (نارنجی)، 16 شهر سالم (زرد)، یک کلانشهر پاک (سبز) و پنج شهر بدون داده ثبت شده اند، در حالی که دیروز یک شهر ناسالم (قرمز)، سه کلانشهر ناسالم (نارنجی) ثبت شده است. تعداد 17 شهر سالم (زرد)، شش کلانشهر پاک (سبز) و چهار شهر بدون داده در نظر گرفته شد.

شاخص کیفیت هوا از 0 تا 50 هوای پاک (سبز)، 51 تا 100 هوای سالم (زرد)، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم برای عموم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم ( بنفش) و 301 تا 500 بسیار خطرناک است (قهوه ای).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *