1. صفحه اصلی
  2. »
  3. ارز دیجیتال
  4. »
  5. تلاش سناتورهای آمریکایی برای تقویت مبارزه…

تلاش سناتورهای آمریکایی برای تقویت مبارزه با استفاده غیرقانونی از رمز ارزها

به گزارش به گزارش میهن تجارت:


سناتورهای آمریکایی لایحه جدیدی را با عنوان “جلوگیری از تامین مالی غیرقانونی از طریق ارزهای دیجیتال” ارائه کرده اند که به دنبال تقویت همکاری بین آژانس های فدرال و بخش خصوصی است.در اقدامی مهم برای تقویت مبارزه با فعالیت‌های مالی غیرقانونی در بخش ارزهای دیجیتال، دو سناتور آمریکایی، سینتیا لومیس (R-WY) و بیل هاگرتی (R-TN) لایحه جدیدی را روز چهارشنبه ارائه کردند. این لایحه با نام جلوگیری از تامین مالی غیرقانونی به دنبال هماهنگی تلاش‌ها بین سازمان‌های فدرال و شرکت‌های خصوصی برای مبارزه با فعالیت‌های تامین مالی غیرقانونی است.

برخورد با عوامل مخرب در دنیای ارزهای دیجیتال

هدف اصلی لایحه جدید تسهیل ارتباطات و همکاری بین سازمان های مجری قانون فدرال و بخش خصوصی است. انتظار می رود این ابتکار کشف و مقابله با فعالیت های مالی غیرقانونی را بهبود بخشد.

سناتور هاگرتی بر اهمیت این همکاری تاکید کرد و گفت: سازمان های مجری قانون فدرال در حال حاضر ابزارهای لازم را برای مبارزه با تامین مالی غیرقانونی در اختیار دارند. این لایحه به دنبال بهینه سازی استفاده از این ابزارها از طریق بهبود ارتباط با بخش خصوصی است.

نحوه عملکرد لایحه پیشنهادی

در صورت تصویب، لایحه مبارزه با تامین مالی غیرقانونی یک برنامه آزمایشی به ریاست دادستان کل ایجاد می کند که 20 سازمان خدمات مالی را درگیر می کند. سپس این برنامه امکان به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد تامین مالی غیرقانونی احتمالی را بین آژانس های فدرال و نهاد خصوصی مربوطه فراهم می کند. طبق بیانیه مطبوعاتی اخیر دفتر سناتور هاگرتی، این لایحه کانالی را برای شرکت‌های خصوصی فراهم می‌کند تا آژانس‌های فدرال را از هرگونه نقل و انتقال پول مشکوک و فرار از تحریم مطلع کنند.

سناتور لومیس همچنین بر اهمیت درک صنعت ارز دیجیتال برای مقررات موثر تاکید کرد. بدون محدود کردن نوآوری تاکید شده است. وی گفت: در هر صنعتی عوامل مخربی وجود دارد و ارزهای دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با این حال، درک این نکته مهم است که خود ارزهای دیجیتال مشکلی ندارند. این قانون به مقامات فدرال اجازه می دهد تا با بخش خصوصی برای به دست آوردن شناختی از دنیای ارزهای دیجیتال کار کنند تا بتوانند عوامل مخرب را بدون محدود کردن رشد این صنعت در حال ظهور حذف کنند.

رویکرد همکاری در تنظیم ارزهای دیجیتال

لایحه مبارزه با تامین مالی غیرقانونی یکی از چندین لایحه مربوط به ارزهای دیجیتال است که در سال گذشته ارائه شده است. به عنوان مثال، قانون ضد پولشویی دارایی های دیجیتال سناتور الیزابت وارن، که الزامات سخت گیرانه ای را بر بازیگران کلیدی در فضای ارزهای دیجیتال تحمیل می کند، حمایت قابل توجهی را به دست آورده است.

لایحه لومیس و هاگرتی نیز ممکن است به عنوان یک رویکرد مشترک برای حل مشکلات در بخش ارز دیجیتال دیده شود.

این مشارکت عمومی و خصوصی به مقامات نظارتی کمک می کند تا کاربردهای عملی ارزهای دیجیتال را درک کنند و راه را برای قوانین فدرال هموار کنند. قوانین جدید می تواند صنعت ارزهای دیجیتال را در آمریکا حفظ کند و نقش آن را به عنوان پیشگام نوآوری مالی تثبیت کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *