1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. نتانیاهو: طرح جدیدی برای آزادی اسرای…

نتانیاهو: طرح جدیدی برای آزادی اسرای اسرائیلی داریم، اما جزئیات آن را فاش نمی‌کنم

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با نمایندگان خانواده های اسرای صهیونیستی در غزه بدون اشاره به جزئیاتی از وجود ابتکار صهیونیست ها برای تبادل اسرا گفت.

دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نتانیاهو پیشنهاد حماس برای تبادل اسرا در این دیدار را رد کرده است.

نتانیاهو گفت که جنبش «هیچ پیشنهاد واقعی درباره این موضوع ارائه نکرده است، برعکس، طرحی از سوی ما وجود دارد، اما جزئیات آن را فاش نمی‌کنم».

در روزهای اخیر هیچ مقام صهیونیستی از وجود «ابتکار اسرائیل برای تبادل اسرا» سخنی به میان نیاورده است، اما رسانه‌ها از اختلاف نظر در کابینه درباره راه‌های بازگرداندن اسرا از غزه و رد پیشنهادات توسط نتانیاهو به دلیل خواست نتانیاهو خبر دادند. جنگ غزه در حالی ادامه می یابد که حماس هرگونه مذاکره را به تبادل اسرا مشروط به برقراری آتش بس کرده است.

خانواده های اسرای صهیونیست یکشنبه شب در مقابل خانه نتانیاهو در قدس غربی تحصن کردند و از او خواستند با آزادی اسرای صهیونیست موافقت کند.

نتانیاهو بارها اعلام کرده است که شرط حماس برای آتش بس در ازای آزادی اسرای صهیونیست را نمی پذیرد زیرا در این صورت عملیات بعدی 7 اکتبر بسیار دشوارتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *