1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. ورود سامانه بارشی زمستانه به اصفهان…

ورود سامانه بارشی زمستانه به اصفهان / افزایش گرما با ثبت دمای ۲۳ درجه در استان

ورود سامانه بارشی زمستانه به اصفهان / افزایش گرما با ثبت دمای ۲۳ درجه در استان

آسیه آقایی در گفت وگو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت، درباره پیش بینی هوای استان اصفهان اظهار کرد: بررسی آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی حاکی از وضعیت جوی نسبتاً پایدار امروز و عبور امواج ناپایدار بر فراز استان تا پایان هفته است.

وی افزود: بر این اساس امروز هوا در اکثر مناطق صاف تا کمی ابری، گاهی افزایش ابر به ویژه در غرب و شمال استان پیش بینی می شود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: طی فردا در بیشتر مناطق ابری، بارش پراکنده به ویژه در نیمه غربی، وزش باد نسبتا شدید و گاهی اوقات در جنوب شدید پیش بینی می شود.

وی تصریح کرد: بر این اساس در روز چهارشنبه در اکثر مناطق وزش باد شدید، گاهی وزش باد لحظه ای و احتمال گرد و خاک در مناطق مستعد وجود دارد، همچنین احتمال بارش پراکنده باران در شهرستان ها وجود دارد. فریدونشهر و سمیرم.

آقایی گفت: روز جمعه هفته جاری با فعالیت سامانه بارشی بر فراز استان در بیشتر مناطق افزایش ابر و بارش باران و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف رخ می دهد.

وی با بیان اینکه طی 24 ساعت آینده کمینه دمای هوا در اکثر مناطق دو تا سه درجه افزایش می یابد، تصریح کرد: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرمترین ساعات امروز به 17 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید و کمینه دما نیز خواهد بود. فردا صبح به 1 درجه سانتیگراد می رسد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان خاطرنشان کرد: خوروبیابانک با دمای 23 درجه سانتیگراد و بوین میاندشت با دمای 6- درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین مناطق استان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *