1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. تأکید بر گسترش روابط میان ایران…

تأکید بر گسترش روابط میان ایران و اسپانیا با محوریت اصفهان

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، سیدرضا مرتضوی امروز چهارشنبه چهارم بهمن در این دیدار اظهار کرد: امیدوارم این سفر سرآغازی برای تحکیم روابط بین دو کشور باشد. اسپانیا و ایران با مرکزیت اصفهان.

وی ضمن اشاره به اینکه استان اصفهان یکی از استان های مهم ایران است، افزود: بیش از 114 شهر و 950 روستا در استان اصفهان وجود دارد و یکی از استان های موثر و قدرتمند در عرصه های علمی و فناوری است. و از نظر تاریخی دارای پیشینه تاریخی ارزشمندی است. .

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: بیش از 22 هزار اثر تاریخی و میراثی در استان اصفهان وجود دارد و این شهر در زمینه صنایع دستی ممتاز و دارای سبک و آثاری در ایران و جهان است.

وی گفت: تیم های فعال و پویایی در عرصه ورزش و فوتبال داریم که همیشه رقیب سرسخت تیم های پایتخت هستند.

دکتر مرتضوی افزود: در حوزه اقتصادی نیز زنجیره مربوط به صنعت فولاد در استان اصفهان کامل است و در حوزه های مرتبط با صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کشور نیز جایگاه ویژه ای داریم.

وی خاطرنشان کرد: اصفهان در ایران به تولید لوازم خانگی، صنایع غذایی، صنایع هوایی و نظامی، برق و الکترونیک، مصالح ساختمانی و البته موضوعات مرتبط با علم و فناوری شهرت دارد.

مرتضوی ضمن اشاره به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: این مجموعه نیز در آستانه فناوری کشور فعالیت می کند و جایگاه ویژه ای در ایران دارد. بی خطر بر جوانان فرهیخته و متفکر اصفهان و ایران است که ایده های خود را پیاده کنند.

وی گفت: جا دارد تلاش ویژه سفارتخانه های دو کشور برای تقویت روابط صورت گیرد.

قدردانی استاندار اصفهان از موضع اسپانیا در قبال جنایات غزه

استاندار اصفهان در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: جایگاه اسپانیا در بین کشورهای اروپایی منحصر به فرد است و احساس می کنیم آزادی بیشتری در این کشور وجود دارد، به عنوان مثال مواضع اخیر اسپانیا در قبال غزه و جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی ها. مردم قابل ستایش هستند

وی ادامه داد: متأسفانه اروپا نسبت به این مسائل واکنشی نشان نمی دهد، اما اگر این جنایات در جایی غیر از غزه و در یکی از کشورهای اروپایی اتفاق می افتاد، واکنش های بین المللی زیادی داشت.

مرتضوی گفت: بسیاری از کشورهای اروپایی گرفتار سکوت مرگبار شده اند، در گذشته هزاران کودک در فلسطین به شهادت رسیدند و در جنگ اخیر نیز کودکان و مردم بی دفاع فلسطین از جنایات رژیم صهیونیستی در امان نبودند، اما تمام جهان غرب به دنبال تطهیر است. این رژیم جعلی است.

وی ادامه داد: در این شرایط از مواضع صریح و قاطع اسپانیا قابل تقدیر است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: موافق سیاست های یکجانبه هستیممحافظه کار آمریکا مخالف ایران نیست و ما با بسیاری از کشورها روابط خوبی داریم.

مرتضوی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها نشان دادند که از ارتکاب جنایت ابایی ندارند و حتی به آن افتخار می کنند. اگر آنها دخالت خود را در جهان کاهش دهند، بسیاری از نقاط جهان در امان خواهند بود.

وی بیان کرد: در این شرایط اسپانیا می تواند از جایگاهی که در اتحادیه اروپا دارد برای درک این مسائل استفاده کند چرا که حرکت تحت سیاست های آمریکا امنیت را در جهان تضمین نمی کند.

مرتضوی در پایان بر استحکام روابط اسپانیا و اصفهان تاکید کرد و اظهار داشت: زمینه هایی که می تواند منجر به تعامل بیشتر اصفهان و اسپانیا شود را به صورت مکتوب به سفارت ارائه خواهیم کرد.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *