1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. صدور ۲ هشدار هواشناسی در اصفهان/…

صدور ۲ هشدار هواشناسی در اصفهان/ منتظر برف و یخبندان باشید

صدور ۲ هشدار هواشناسی در اصفهان/ منتظر برف و یخبندان باشید

لیلا امینی در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت درباره پیش بینی هوای استان اصفهان اظهار کرد: بررسی سامانه هواشناسی حاکی از خروج تدریجی موج ناپایدار از استان تا اواسط فردا است. آینده در استان فعال خواهد بود.

وی افزود: نحوه عملکرد سامانه ابری، مه آلود، بارش باران و برف در مناطق غربی و جنوبی، گاهی وزش باد لحظه ای، احتمال کولاک برف در ارتفاعات به صورت لحظه ای، یخبندان و لغزنده بودن جاده ها در بیشتر مناطق در روز جمعه است. در پایان این هفته خواهد بود.

رئیس اداره پیش بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان تصریح کرد: این سامانه در روز شنبه هفته آینده در مناطق غربی و جنوبی با بارش برف، مه و کاهش دید همراه خواهد بود. برای این مناطق اخطار نارنجی و برای تمامی نقاط اخطار زرد صادر شده است.

وی در مورد هشدار تراز نارنجی و زرد با فعالیت سامانه ناپایدار از جمعه ششم تا پایان اوایل روز یکشنبه هشتم بهمن ماه در استان گفت: فعالیت این سامانه همراه با بارش باران و برف، وزش باد نسبتا شدید، وزش تندباد لحظه ای و گرد و غبار محلی، آلودگی مه، با کاهش دید و کاهش دما همراه است.

امینی تصریح کرد: در این مدت شهرستان های فریدونشهراسلام آباد موگوی، بویین میاندشت، سمیرم، چادگان، خوانسار، گریستن (صاحبان) چترهاشاهین شهر و میمه دهقانان و اصفهان متاثر از فعالیت سامانه مذکور می باشد.

وی افزود: احتیاط در سفرهای بین شهری و استانی، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی، اطمینان از استحکام سازه های موقت، انجام اقدامات لازم در صنعت کشاورزی، مدیریت عشایری، آماده سازی لازم جاده، مجهز به تجهیزات زمستانی، پرهیز از سفر در شب به دلیل مه توصیه می شود از سفرهای غیرضروری به استان چهارمحال و بختیاری خودداری شود.

رئیس اداره پیش بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان با بیان اینکه طی 24 ساعت آینده حداقل دمای هوا یک تا سه درجه کاهش می یابد، گفت: حداکثر دمای کلانشهر اصفهان در گرم ترین ساعات امروز خواهد بود. 17 درجه سانتیگراد و کمینه دما فردا صبح دو درجه خواهد بود. درجه سانتیگراد رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: خوروبیابانک با دمای 21 درجه سانتی گراد و سمیرم با دمای -1 درجه سانتی گراد به ترتیب گرم ترین و سردترین مناطق استان هستند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *