فوری/ هزینه فرودگاهی ایرانیان برای سفر به این کشور صفر شد

ایسنا: پیشوایان آفونسو در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس از اعطای مجوز دولت سریلانکا به شرکت هواپیمایی ماهان برای پروازهای مستقیم از ایران به این کشور خبر داد و گفت: این مجوز حدود دو تا سه ماه پیش صادر شده بود، اما هنوز پروازها شروع نشده و منتظرند رسانه ها این خبر را منعکس کنند تا این مهم انجام شود.

وی افزود: دولت سریلانکا نه تنها به شرکت هواپیمایی ماهان اجازه پرواز داد، بلکه به عنوان یک پیشنهاد اقتصادی تمامی هزینه های فرودگاهی این شرکت هواپیمایی را برای پرواز از ایران به این کشور کاهش داد تا گردشگران ایرانی بدون هیچ هزینه فرودگاهی به سریلانکا سفر کنند. . این موضوع قطعا روی قیمت بلیط ها تاثیر می گذارد.

آپونسو در ادامه با بیان اینکه سریلانکا یک کشور توریستی است به طوری که در سال 2023 نزدیک به 2 میلیون گردشگر از این کشور دیدن خواهند کرد، گفت: این کشور تعداد زیادی بسته گردشگری را به گردشگران ارائه می دهد.

سفیر سریلانکا در ایران ادامه داد: سریلانکا سه مدل بسته گردشگری را برای افراد ثروتمند، متوسط ​​و کم درآمد ارائه می دهد تا همه افراد در هر سطحی بتوانند از این کشور دیدن کنند.

وی به ذائقه گردشگران ایرانی اشاره کرد و گفت: گردشگران ایرانی علاقه بیشتری به بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی سریلانکا دارند، از این رو پکیج هایی داریم که ویژه ایرانیان علاقه مند به سفر به این مناطق است.

آفونسو یادآور شد: سریلانکا اگرچه کشوری مسلمان نیست اما به همه ادیان احترام می گذارد. ما در این کشور پیروان ادیان بودایی، مسیحی و مسلمان داریم، بنابراین وقتی مسلمانان به سریلانکا سفر می کنند، در همه جای این کشور غذای حلال وجود دارد و باید در بسته های گردشگری که ارائه می شود به این موضوع توجه شود.

وی با بیان اینکه ایران و سریلانکا بدون ویزا هستند و رفت و آمد از ایران به سریلانکا یا بالعکس بسیار آسان است، گفت: این دو کشور به قدری روابط خوبی با هم دارند که سریلانکا به راحتی می توانند به ایران سفر کنند.

سفیر سریلانکا در ایران در عین حال به ویزای سریلانکا برای گردشگران اشاره کرد و گفت: گردشگران ایرانی اعم از شیراز، تهران، تبریز، مشهد و … با استقبال خوب گردشگر مواجه می شوند. جاذبه های سریلانکا و سفر به این کشور. انجام می دهند.

آفونسو در پایان درباره نمایشگاه گردشگری پارس که در شیراز در حال برگزاری است گفت: این نمایشگاه در سطح بین المللی برگزار شده است و نظر مثبتی در مورد آن دارم.

به گزارش ایسنا، سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس از 13 تا 16 آذرماه در شیراز در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *