1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. وزیر خارجه انگلیس: جنگ غزه با…

وزیر خارجه انگلیس: جنگ غزه با راه حل سیاسی تمام می‌شود نه نظامی

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فارس: وزیر امور خارجه انگلیس که به فلسطین سفر کرده است، بر برقراری آتش بس فوری بشردوستانه در نوار غزه تاکید کرد و گفت: جنگ غزه با راه حل سیاسی و نه نظامی پایان می یابد.

دیوید کامرون، وزیر امور خارجه بریتانیا که در چارچوب یک سفر منطقه‌ای با هدف اعلام آتش‌بس در غزه به فلسطین سفر کرده است، در گفت‌وگو با الجزیره گفت: ما می‌خواهیم شاهد آتش‌بس فوری بشردوستانه باشیم که از آن می‌توانیم به آن برسیم. آتش بس پایدار». . در حالی که حماس هنوز توانایی شلیک موشک به اسرائیل را دارد، برقراری آتش بس غیرواقعی است.

وی افزود: برای خروج گروگان ها از غزه و رساندن کمک ها به این منطقه، برقراری آتش بس ضروری است.

کامرون تصریح کرد: اسرائیل نمی پذیرد که حماس بعد از جنگ نوار غزه را اداره کند و حق دارد. ما از هر کاری که اسرائیل انجام داد حمایت نکردیم. ما باید بین حماس و مردم فلسطین تمایز قائل شویم و از تشکیلات خودگردان فلسطین می خواهیم غزه را مدیریت کند. ما به راه حل دو کشوری اعتقاد داریم و باید از این لحظه استفاده کنیم و از فرصت ها استفاده کنیم. جنگ معمولا با راه حل سیاسی خاتمه می یابد نه نظامی. باید به فلسطینیان کشوری داده شود که در آن احساس امنیت کنند.

وزارت خارجه انگلیس در بیانیه ای در روز چهارشنبه ۲۴ ژانویه اعلام کرد که کامرون برای سومین بار در دو ماه گذشته به خاورمیانه سفر می کند. وی همچنین پیش از این سفر گفت: هیچکس نمی‌خواهد این درگیری لحظه‌ای بیش از حد لازم ادامه یابد. اکنون یک استراحت فوری برای دریافت کمک و بیرون آوردن زندانیان ضروری است. وضعیت ناامید کننده است.

کامرون امروز در جریان سفر خود به رام الله با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و گفتگو کرد. عباس در این دیدار تاکید کرد که امنیت و صلح از طریق راه حل سیاسی مبتنی بر راه حل دو کشوری، قوانین بین المللی و طرح صلح عربی برای پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی محقق خواهد شد. در این میان، به رسمیت شناختن فلسطین و حمایت از تلاش های آن برای عضویت کامل در سازمان ملل، دو مورد مهم برای اجرای راه حل سیاسی و اجرای طرح جامع صلح است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *