1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. واکنش سوریه به تجاوز آمریکا

واکنش سوریه به تجاوز آمریکا

واکنش سوریه به تجاوز آمریکا

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، وزارت دفاع و وزارت امور خارجه سوریه به حمله شب گذشته آمریکا به اماکن این کشور واکنش نشان دادند و این حملات را محکوم کردند.

در بیانیه وزارت دفاع سوریه در این زمینه آمده است: نیروهای اشغالگر آمریکایی به مناطق و شهرک هایی در شرق سوریه و نزدیک مرز با عراق حمله کردند.

به گزارش خبرگزاری «سانا»، این وزارتخانه همچنین اعلام کرد: حمله هوایی آمریکا به مواضع و شهرهای شرق سوریه منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی غیرنظامی و نظامی و خسارات مالی قابل توجهی شد.

وزارت دفاع سوریه: حمله آمریکا همکاری نیروهای نظامی این کشور با داعش را ثابت می کند

در ادامه این بیانیه آمده است: منطقه مورد هدف حملات آمریکا در شرق سوریه همان منطقه ای است که ارتش سوریه در آن با بقایای گروه تروریستی داعش در حال نبرد است. این حادثه مؤید همدستی و اتحاد آمریکا و نیروهای نظامی آن با این سازمان (داعش) است.

وزارت دفاع سوریه همچنین ادامه داد: این تجاوز نیز تایید می کند که آمریکا با تمام ابزارهای کثیف تلاش می کند داعش را به عنوان بازوی میدانی خود در سوریه و عراق احیا کند.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است: این تجاوز آمریکا توجیهی جز تلاش برای تضعیف توان ارتش سوریه و متحدانش در عرصه مبارزه با تروریسم ندارد، اما ارتش به دفاع از خاک و مردم سوریه و سوریه ادامه خواهد داد. به همه سازمان ها ضربه بزند و در این راه از چگونگی تلاش حامیان آنها برای جلوگیری از دستیابی آنها به این هدف چشم پوشی خواهد کرد.

وزارت دفاع سوریه در ادامه افزود: اشغال بخش‌هایی از خاک سوریه توسط نیروهای آمریکایی نمی‌تواند ادامه داشته باشد و نیروهای مسلح این کشور به جنگ خود علیه تروریسم تا نابودی آن ادامه می‌دهند و مصمم هستند تمام خاک سوریه را از هرگونه تروریسم و ​​اشغال آزاد کنند.

وزارت خارجه سوریه: تجاوزات آمریکا باعث تشدید درگیری در خاورمیانه خواهد شد

وزارت خارجه سوریه در واکنش به حمله آمریکا اعلام کرد: تجاوزات اخیر آمریکا به کارنامه تجاوزات این کشور به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه اضافه می شود. آمریکا بار دیگر ثابت کرد که منبع اصلی بی ثباتی در جهان است و نیروهایش امنیت و صلح بین المللی را تهدید می کنند.

به گزارش الجزیره، در این بیانیه آمده است: ما مخالف بهانه ها و دروغ های دولت آمریکا برای توجیه این تجاوز هستیم. آنچه آمریکا انجام داده است باعث تشدید خطرناک درگیری در خاورمیانه می شود.

وزارت دفاع سوریه در بیانیه ای حملات بامداد امروز (شنبه) آمریکا را محکوم کرد و آن را نشانه دیگری از همدستی واشنگتن با گروه تروریستی داعش و تلاش برای احیای آن دانست.

پیشتر فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) اعلام کرد که در واکنش به کشته شدن سه سرباز این کشور در حمله هفته گذشته به پایگاه این کشور در اردن، مناطقی در سوریه و عراق را هدف قرار داده است.

سنتکام مدعی شد که 85 موقعیت را در این حملات هدف قرار داده است.

همچنین مقاومت اسلامی عراق صبح امروز اعلام کرد که پایگاه التنف و روستای الخضراء، محل استقرار نیروهای آمریکایی در سوریه را با پهپاد و موشک هدف قرار داده است.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *