1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. یمن: یک کشتی انگلیسی را هدف…

یمن: یک کشتی انگلیسی را هدف قرار دادیم

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایرنا: سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: نیروی دریایی کشورمان عملیات نظامی در دریای سرخ انجام داد که در آن ناو انگلیسی «LYCAVITOS» هدف قرار گرفت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: نیروی دریایی ارتش با استفاده از موشک های دریایی مناسب این کشتی را در خلیج عدن هدف قرار داد و به فضل الهی این حمله دقیق و مستقیم بود.

یحیی ساری ادامه داد: عملیات بی نظیر ما علیه اهداف متخاصم آمریکایی و انگلیسی در دریای سرخ و عرب در چارچوب حق مشروع ما برای پاسخ به تجاوز به یمن و حق دفاع از یمن و ملت آن ادامه دارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ما اصرار داریم که عملیات دریایی خود علیه کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌های عازم بنادر فلسطین اشغالی را تا پایان تهاجم به غزه و رفع محاصره ادامه دهیم.

این اظهارات پس از آن اعلام شد که سازمان تجارت دریایی انگلیس بعدازظهر امروز اعلام کرد: گزارشی از یک حادثه امنیتی در خلیج عدن یمن دریافت کرده ایم.

بر اساس این بیانیه، این حادثه در 85 مایل دریایی جنوب عدن رخ داده است.

در همین رابطه شرکت امنیت دریایی (آمبری) اعلام کرد: یک کشتی در دریای سرخ که در حدود صد متری شرق عدن یمن در حال حرکت بود مورد حمله قرار گرفت.

در بیانیه شرکت امبری آمده است: این کشتی در اثر حمله خسارت جزئی دیده است.

ارتش یمن در هفته های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه، چندین کشتی یا کشتی صهیونیستی را که عازم سرزمین های اشغالی در دریای سرخ و تنگه باب المندب بودند، هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند به حمله به کشتی های این رژیم یا کشتی های عازم سرزمین های اشغالی در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *