سخنگوی طالبان: موضوع فراگیر بودن یا نبودن دولت افغانستان مسئله‌ای داخلی است/ برخی از کشورها همچنان این موضوع را تکرار می‌کنند

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایرنا: ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان روز دوشنبه بار دیگر به درخواست ها برای ایجاد حکومت فراگیر در افغانستان واکنش نشان داد و گفت: نظام کنونی فراگیر است و موضوع فراگیر بودن یا نبود آن یک موضوع داخلی است. . برخی کشورها همچنان این موضوع را تکرار می کنند.

این در حالی است که رهبران چین و پاکستان اخیرا در بیانیه ای خواستار تشکیل دولت فراگیر در افغانستان شدند.

شی جین پینگ رئیس جمهور چین و شهباز شریف نخست وزیر پاکستان روز شنبه خواستار تلاش های هماهنگ جامعه بین المللی برای حمایت مثبت از افغانستان شدند.

رسیدگی مناسب به چالش ها در زمینه هایی مانند تشویق دولت موقت افغانستان به ایجاد یک چارچوب سیاسی فراگیر، اتخاذ سیاست های معتدل، پیروی از حسن همجواری و مبارزه قاطع با تروریسم از جمله موضوعات مورد بحث دو طرف بود.

این اظهارات سخنگوی طالبان در پی دیدار با نمایندگان ایران، پاکستان، چین و روسیه در تهران که نماینده طالبان در آن شرکت نداشت، بیان شد.

نشست گروه “تماس منطقه ای برای افغانستان” در هفته جاری برگزار شد و مسایل کمک به مبارزه با تروریسم، امنیت مرزها و مهاجران مورد بررسی قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *